Рейдерське захоплення. Чи відновиться cправедливість?

0
1486
views

Всі, хто 4 травня їхав поблизу села Бережинка, що в Кіровоградському районі, були вимушені зупинитися через «живе» перекриття проїжджої частини. Працівники ТОВ «Нива-2010» безперервно ходили через пішохідний перехід біля зупинки громадського транспорту, висловлюючи невдоволення щодо рейдерського захоплення зазначеного товариства.

За день до того, вранці, на агропідприємство ТОВ «Нива-2010» завітали нові власники. Люди з Дніпра у супроводі співробітників приватної охоронної фірми заявили свої права на підприємство та взялися до роботи. За словами екс-директора товариства Миколи Трибиненка, його поставили перед фактом, що він вже не керівник. Мало того, розповіли про борг в 7 і 20 мільйонів, якого, за його твердженням, насправді немає. Своє ж майно, якого він позбувся за один день, вже колишній директор оцінив в 100 мільйонів гривень.

Вранці відбулися збори, які провів Микола Трибиненко. Як виявилося, після їх завершення не усі селяни залишилися задоволені відповідями керівництва аграрного товариства. Багато селян намагалися висловитися з приводу роботи Миколи Трибиненка. Але, як казали люди, все намагалися звести «на нуль», ніхто чітких відповідей не давав.

Тим часом на території фермерського господарства ТОВ «Нива-2010» нові співвласники також провели збори для пайовиків. На цих зборах їхні представники розповіли селянам про нові умови співпраці і запропонували ставку за паї у розмірі 10 відсотків та рекомендували підписувати нові договори. Григорій Скаленко – новий керівник – переконує, що працівникам підприємства та пайовикам, чия земля знаходиться у нього в обробітку, підстав для хвилювання немає. Директор обіцяє переглянути зарплату співробітників у бік її збільшення, а виплати за пай підняти до 9 відсотків.

Громадський активіст Андрій Жила розповів, що окрім директора підприємства змінено кінцевого бенефіціарного власника. Якщо раніше це був Микола Трибиненко, то зараз – ТОВ «Торговий дім «Дніпромет». Жила вважає, що заміна відбулася при сприянні державного реєстратора на підставі фіктивного протоколу зборів. Тож Микола Трибиненко юридично не являється керівником даного підприємства і не розпоряджається його активами. Представники нових власників відкидають усі звинувачення на свою адресу і вважають поведінку попереднього керівника некоректною.

Сергій Регелюк, юрисконсульт ТОВ «Торговий дім Дніпромет», запевняє, що всі належні документи на підприємство у них є, а екс-директор Трибиненко втік, коли побачив нових власників. Точилися розмови, нібито екс-директор поставив дві умови, що стосувалися працевлаштування його синів, і щоб угода відбувалась через фірму–посередника. За словами юрисконсульта, окрім того, що попередній власник продав підприємство, а тепер розповідає про захоплення, ще й ошукав покупця, адже з’ясувалося, що підприємство з боргами і проти нього розпочато провадження.

Адвокат фермерського господарства ТОВ «Нива-2010» зазначив, що все рухоме й нерухоме майно господарства зараз арештоване державними органами, виконавчою службою. На сьогодні вчинені всі дії, аби це майно до рішення суду залишилося за товариством, щоб запобігти його відчуженню. Нові співвласники пропонують вищу ставку за паї, звісно, кожному із селян вирішувати, куди бігти, що робити. Однак протягом довгого часу їм платили за паї вчасно. Є відповідна норма, що господарство не може платити пайовикам ставку меншу, ніж три відсотки, тільки більше. Але для того, щоб було більше, потрібно проводити економічні розрахунки, скільки витратити коштів на посівну, на мінеральні добрива, на зарплати. Вже подані відповідні позови до суду, очікуємо його рішення, яке буде впродовж терміну, передбаченого процесуально. З цього приводу розпочате кримінальне провадження, згодом слідчі будуть допитувати власника підприємства Миколу Трибиненка з приводу продажу або дарування частини господарства, про те, де він був того дня, коли частку товариства віддали. Тільки судове рішення може поставити все на місце. Є рішення суду, що товариство «Нива-2010» в особі Миколи Трибиненка позичило 20 мільйонів гривень, який дав довіреність якомусь Геворгяну. І з цього приводу накладений арешт. Зараз це рішення оскаржується.

Микола Трибиненко відкинув звинувачення в тому, що він має кудись втекти. Йому повідомили, що у нових співвласників є виписка з банку, що він зняв звідти 7,5 мільйона гривень і хоче «чухнути». «А що мені залишалося робити? Кошти зняли, брехати не буду, зробили це законно. Я хочу сказати всім робочим, щоб не звільнялися та сиділи вдома до з’ясування обставин. Що буде далі – один Бог знає. Я нікуди з села не тікаю», – повідомив екс-власник ТОВ «Нива-2010» Микола Трибиненко.

За словами головного бухгалтера «Ниви-2010» Ольги Касьян, 7 мільйонів гривень були дійсно зняті з банківських рахунків, аби їх не втратити. Крім цього, 150 тисяч гривень залишилося на заробітні плати працівникам.

На звернення керівництва ТОВ «Нива-2010» управління юстиції пояснило, як поновити їхнє право на власність у зв’язку з рейдерським захопленням.

Фахівці Управління державної реєстрації ГТУЮ у Кіровоградській області надали правову допомогу представникам товариства з обмеженою відповідальністю «Нива-2010», які постраждали від рейдерського захоплення. Окрім цього, із метою захисту прав та законних інтересів громадян та юридичних осіб обласним органом юстиції було направлено листа до Міністерства юстиції України для вжиття відповідних заходів.

– Спеціалісти управління одразу почали надавати методичну допомогу потерпілій стороні в написанні скарг на незаконні дії державних реєстраторів до Міністерства юстиції України. Хочу в черговий раз відзначити, що це єдиний правильний варіант поновлення прав на майно. Перекриття трас чи звернення до депутатів можна назвати лише марнуванням часу, – наголосив начальник обласного органу юстиції Вадим Гуцул.

Варто відзначити, що 3 травня у сесійній залі Кіровоградської районної ради також відбулися збори аграріїв, під час яких було розглянуто ситуацію рейдерського захоплення фермерського господарства. Під час заходу начальник відділу розгляду звернень та забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації управління державної реєстрації ГТУЮ у Кіровоградській області Віталій Секмедін надав кваліфіковані відповіді на всі запитання присутніх щодо алгоритму дій для поновлення прав власності під час рейдерських захоплень майна.

Слід зауважити, що практично аналогічна ситуація виникла на початку року в селі Данилова Балка Благовіщенського району. У зв’язку з незаконними діями державних реєстраторів відбулося рейдерське захоплення земельних ділянок. Однак комісія Мін’юсту розглянула скарги всіх постраждалих, в результаті чого було відновлено справедливість. Відтак неправомірні дії реєстраторів скасували, а майно повернули законним власникам.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here