Тренування для порятунку

Кожного року на теренах нашої області відбуваються стихійні лиха – буревії, ожеледиці, град. Крім того, трапляються і техногенні аварії , як-то недавнє знеструмлення водогону «Дніпро–Кіровоград» через крадіжку металу. Наслідки негоди та аварій зачіпають усіх без винятку жителів нашого краю.

Але коли стихія  розходиться не на жарт і валить дерева та зриває дахи і постає  загроза життю людей та функціонуванню життєво важливих комунікацій, треба діяти негайно і відповідні служби повинні бути готовими до надзвичайних ситуацій.  Саме попередити, захистити та допомогти людям повинні оперативно-рятувальні служби та місцева влада.

 

З метою перевірити дію системи захисту населення з 24 по 28 липня на території області проводяться командно-штабні навчання з органами управління та си
лами цивільного захисту області на об’єктах у м. Кропивницькому та Олександрії, а також у Знам’янському районі.

За словами керівника штабу навчань директора департаменту цивільного захисту ДСНС Михайла Маюрова, подібний захід проводиться згідно з планом раз на п’ять  років. Головна мета – надати практичні навички усім ланкам, які задіяні в захисті цивільного населення, та перевірити взаємодію відповідних служб та керівників управлінь місцевих та районних адміністрацій. За темою навчань відпрацьовуватимуться дії у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період.

До штабу увійшли представники ДСНС України  обласної адміністрації, управління цивільного захисту населення, обленерго та «Укртелекому».  Перевірятиметься робота системи збору інформації, оповіщення населення, евакуація цивільних в разі загрози та ліквідації наслідків.

Також планується відпрацювати процес визначення та відшкодування збитків, аби оптимізувати його в умовах реальної надзвичайної ситуації, оскільки в реальному житті він передбачає залучення коштів з обласного та державного фондів.

До навчань залучаються спеціалізовані служби обласного і районних рівнів, а також 17 суб’єктів господарювання, де будуть проводитись тренування, безпосередньо у трьох районах – Кіровоградському, Новоукраїнському, Олександрійському та двох містах обласного підпорядкування – Кропивницькому і Світловодську.

Василь Скакун, заступник керівника навчань:

–  На практичних навчаннях будуть змодельовані критичні ситуації, найбільш характерні для нашої області: ускладнення погодних умов, вибух побутового газу в багатоповерховому житловому будинку, загроза терористичного акту на військовому об’єкті та зараження свиней африканською чумою в сільгосппідприємстві.

Сергій Кузьменко,  голова обласної державної адміністрації:

– Прошу відпрацювати всі управління у взаємодії з оперативно-рятувальними службами та організувати роботу таким чином, щоб показати не лише достатній рівень готовності підпорядкованих сил і засобів до реагування на надзвичайні ситуації, що будуть змодельовані у ході навчання, але і в цілому продемонструвати готовність територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Кіровоградської області до дій у разі необхідності.

Перші практичні заняття відбулися у Кропивницькому, було відпрацьовано дії з ліквідації наслідків руйнування житлової багатоповерхівки (недобудова по  вул. Жадова). За тактичним задумом, внаслідок вибуху побутового газу виникла пожежа на третьому поверсі житлового дев’ятиповерхового будинку, де умовно проживає 375 осіб, та сталось вертикальне руйнування несучих елементів конструкцій з утворенням завалів. Деякі люди опинились заблокованими вогнем та завалами, ймовірно, є потерпілі та загиблі під завалами. Волонтери викликають екстрені служби та починають порятунок людей.

Після отримання повідомлення до місця вибуху прибули пожежно-рятувальні підрозділи 1-го Державного пожежно-рятувального загону м. Кропивницького, мобільна оперативна група та автомобіль швидкої медичної допомоги з фахівцями медслужби та психологами управління.

Пожежники розпочали гасіння вогню та евакуацію людей. До місця виклику прибули і аварійно-відновлювальні бригади водопровідно-каналізаційного господарства, обленерго та аварійно-технічна служба газу для відключення комунікацій будівлі від систем життєзабезпечення. Задля організації громадського порядку на місці був залучений особовий склад Національної поліції. Загалом було задіяно 18 одиниць техніки та 80 спеціалістів особового складу.

До пошукових дій залучалася кінологічна група – інструктори та спеціально дресировані собаки з аварійно-рятувального загону спеціального призначення. Для розбору завалу, який утворився з цегляних та залізобетонних конструкцій, використовуються засоби малої механізації, зокрема гідроінструмент і пневмоподушки. Після порятунку людей з-під завалів їх евакуювали і надали медичну та психологічну допомогу.

Руслан МУСІЄНКО

Напишіть відгук