ХВОРИХ НА БОТУЛІЗМ БЮДЖЕТ НЕ ВИТРИМАЄ

Після того, як на ботулізм в Україні захворіли 76 осіб, а дев’ять з них померли, Міністерство охорони здоров’я України нарешті отримало через програму розвитку ООН в якості гуманітарної допомоги 25 доз вакцини проти цієї недуги.  Про це під час прес-конференції повідомила начальник управління охорони здоров’я Кіровоградської міської ради Оксана Макарук.

Це дуже дороговартісна вакцина, в середньому до 200 тисяч гривень одна доза. Її доправляють в регіони тільки у разі потреби.

Що стосується інших препаратів, то за останні півроку за рахунок централізованого постачання Кропивницький не отримував вакцини БЦЖ, проти поліомієліту і гемофільної інфекції. З іншими вакцинами ситуація краща. На сьогодні щеплення від дифтерії, кашлюку, кору, туберкульозу виконані на рівні 50 відсотків.

За словами Макарук, деякі батьки бажають щепити дітей європейськими вакцинами, такими як «Пентаксим» (Франція). Але цей препарат МОЗом  в аптеки не поставляється, проте є аналогічні вакцини індійського і бельгійського виробництва.

Зараз у місті є 41 доза антирабічної вакцини (від сказу). Вакцина проти правця на сьогодні є тільки для екстрених випадків. Препарат не можна закупити, оскільки він виробляється у Росії. Для профілактики  використовується  вакцина АДМП.

Що стосується виконання програми «Доступні ліки», то, за словами Макарук, в міському бюджеті закладено більше трьох мільйонів гривень, договори укладені з аптечними пунктами.

Станом на 25 липня у місті виписали 41 тисячу рецептів за названою програмою на суму півтора мільйона гривень. Це більше ніж вдвічі перевищує ліміт МОЗ. Програма має великий попит, тому виділять для її дії додатково мільйон гривень.  А перелік препаратів планується розширити ще на 50 найменувань. Правда, хворі не завжди розуміють, де можна придбати ліки. Інформація з переліком оприлюднена на сайті Управління охорони здоров`я  міської ради. Крім того, список аптек, що видають безкоштовні ліки, є в кожному медичному закладі і у лікаря, який виписує рецепт.

З усіх виписаних рецептів 85 відсотків припадає на серцево-судинні захворювання, 14 відсотків – на цукровий діабет, 1 відсоток – для хворих на астму. Варто зазначити, що 22 відсотки наданих препаратів за програмою «Доступні ліки» виготовлені у Європейському Союзі, 17 відсотків – в Україні, 5 – Індії та Ізраїлі, – зазначила Оксана Макарук.

Світлана КОСТЕНКО

Напишіть відгук