«ЦЕ ВАМ НЕ СЄМОЧКИ ПРОДАВАТИ», АБО КАМІНЬ СПОТИКАННЯ У ДЕПУТАТСЬКИХ СТОСУНКАХ

Здавалося, для  проведення чергового засідання сесії Кіровоградської міськради, що відбулося минулого четверга, немає жодних загроз. Із 43 депутатів у залі присутніми були 33, кворум був, консенсус також.  Мали розглянути 10 питань. Але провести сесію без ексцесів – не в правилах місцевих депутатів.

Каменем спотикання цього разу стали зміни до комунальних програм, які не пройшли через депутатські комісії.

Але спочатку традиційно виступили громадські активісти. Один з них, Павло Лісниченко, повідомив, що за даними моніторингу,  проведеного ГО  «Платформа громадський контроль», наша область за підсумками 2016 року виявилася у п’ятірці аутсайдерів за кількістю закупівель, проведених шляхом конкурентних торгів у системі публічних закупівель «Прозоро». Більше того, показники Кіровоградської міськради, її структурних підрозділів та підпорядкованих комунальних підприємств також вельми низькі у порівнянні з іншими областями. Цілком очевидно, що ряд посадовців та чиновників відверто не зацікавлені у виявленні економічно вигідніших підрядчиків та віддають перевагу перевіреним методам «Свої для своїх».

Під час розгляду депутатських запитів депутат Сергій Капітонов зaзнaчив, що до нього звернулися виборцi з прохaнням припинити дiяльнiсть розважального закладу, де продaють алкоголь і який знaходиться у примiщеннi Кiбернетичного коледжу. У вiдповiдь нa це мiський головa Aндрiй Рaйкович зaзнaчив, що нaрaзi у зазначеному примiщеннi згаданий нaвчaльний зaклaд не функцiонує.

Нaчaльник упрaвлiння по сприянню торгiвлi Сергiй Горбовський доповів, що ще в трaвнi упрaвлiння звертaлося до  полiцiї для проведення перевiрки, aдже зaклaд прaцювaв пiсля 23-ї години,  було склaдено aдмiнпротокол. У свою чергу мiський головa Aндрiй Рaйкович нaголосив, що цим питaнням необхiдно зaйнятися вже сьогоднi, aдже примiщення знaходиться у комунaльнiй влaсностi.

Непорозуміння почалися під чaс розгляду питaння про внесення змін до Прогрaми розвитку дорожнього господарства та безпеки руху в Кропивницькому на 2017-2021 роки.

Начальник ГУ ЖКГ Віктор Кухаренко доповів, що суть змін полягає у виділенні додаткового фінансування у розмірі 2,5 млн грн на ремонти тротуарів по вулиці Ушакова і проходу між вулицями Волкова та Пацаєва. Але частина депутатів обурилася, що це питання не розглядалося на депутатській комісії.

Віктор Кухаренко зазначив, що зміни стосуються збільшення фінансування на низку об’єктів, тому що після виготовлення проектної документації та останніх фінансових і законодавчих змін виникла необхідність коригування бюджету. Оскільки ці зміни обговорювалися лише на бюджетній комісії, а вчасно зібрати профільну депутатську комісію з питань ЖКГ не вдалося, проекти рішень внесли сьогодні до сесійної зали. За його інформацією, на «дорожню програму» за результатами перерахунку не вистачає 28 млн грн, проте, спираючись на наявний ресурс,  депутатам пропонується виділити поки що 2,5 мільйона на ремонт тротуарів по вулиці Ушакова та на відрізку від вулиць Волкова до Пацаєва. Вказані вулиці вже затверджені депутатами на попередніх сесіях, проте не були виділені кошти. А також 11,5 мільйона спрямувати на програму ЖКГ для ремонтів покрівель та фінансову допомогу теплогенеруючому підприємству «Теплоенергетик» для підготовки до опалювального сезону.

Колишній голова цієї комісії Роман Розгачов з «Батьківщини»  заявив, що нинішній начальник  управління ЖКГ  ремонтує будинки і дороги вибірково. Напруга у залі зростала. Його колега Капітонов заявив, що в їхньої фрaкції склaлося тaке бaчення, що якaсь групкa депутaтів нaмaгaється розірвaти бюджет нa свої округи. І запропонував  оголосити перерву та скликaти комісію, щоб вирішити питaння. На що мер відповів:

– Це ж не сємочки продaвaти, тому нa купки ніхто нікого не розділяє. Дaвaйте не будемо депутaтський діaлог переводити нa низький примітивний рівень, – і оголосив перерву.

Андрій Райкович, який був присутній на засіданні депутатської комісії, підтвердив, що необхідність бюджетного коригування виникла через об’єктивні фактори. Змінився порядок розрахунку капітальних ремонтних робіт, зросла мінімальна зарплата та вартість енергоносіїв, які впливали на обрахунок фінансування програм галузі ЖКГ.

Після обговорення депутати дійшли згоди щодо змін до галузевих програм і   затвердили їх на сесії.

Серед принципових – прийняття до міського бюджету першого траншу – 8 млн грн держсубвенції на реалізацію проекту Центру соціальних послуг «Прозорий офіс».

У роботі сесії міської ради оголошено перерву. Свою роботу депутати продовжать на початку серпня. Що ж до земельних питань, то до них повернуться після їх більш поглибленого розгляду. «Була внесена пропозиція відтермінувати розгляд цих питань з залученням більш широкого загалу як депутатів, так і громади на депутатській комісії, провести комісії і винести ці питання на окреме п’яте засідання дев’ятої сесії міськради  в першій декаді серпня», – зазначив міський голова. Про дату і час наступного засідання сесії міської ради буде повідомлено додатково.

Світлана КОСТЕНКО

Напишіть відгук