Що між нами і Кореєю?

7,5 тисячі кілометрів і 25 років дипломатичної дружби! Саме з нагоди 25-річчя дипломатичних відносин двох країн під патронатом Посольства Республіки Корея в Україні, запідтримки Міністерства молоді та спорту, Національного олімпійського комітету та Федерації велоспорту України проходить Велокараван дружби «Україна–Корея».

Більше двадцяти спортсменів з двох держав разом з усіма бажаючими проїжджають на велосипедах через всю Україну. Корейську команду очолив глава Євразійської експедиції 2014 року, учасник безкисневого сходження на Гімалаї, Еверест і Гашербум на гірських велосипедах Кім Чанг Хо.
Решта учасників – це всесвітньо відомі гірські велосипедисти, які сходили на велосипедах на найвищі вершини світу, підкорили Гімалаї, Тибет, гори Окінаву і Дайсен. Україну представляють спортсмени різних вікових категорій, найстаршому з яких 76 років. Спеціально до велопробігу була розроблена унікальна велоформа, яка являє собою прапори України та Кореї.

Старт відбувся 24 липня у Києві, звідти через місто Немирів Вінницької області у вівторок, 25 липня, учасники прибули до Кропивницького. Далі їхній маршрут пролягає через Миколаїв, Херсон та Одесу. Кінцевою зупинкою 30 липня стане знов Київ, де учасників вітатимуть урочистим концертом у Маріїнському парку.

Також у вівторок окрім велоспортсменів до обласного центру завітав Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Корея в Україні пан Лі Янг-Гу. Під час зустрічі, учасниками якої стали голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко та його заступник – керівник апарату Світлана Лобанова, голова облради Анатолій Чорноіваненко, міський голова Кропивницького Андрій Райкович та секретар міськради Андрій Табалов, були озвучені нові пріоритети співпраці між Республікою Корея та власне Кіровоградщиною. Загалом до таких міжнародних відносин наша область приєдналася ще у 2010 році і головним напрямком в них була агропромисловість. Посол повідомив, що для залучення інвесторів слід впровадити декілька успішних проектів впровадження корейських технологій, які розроблятимуться групою науковців на базі одного з вишів Кіровоградщини. Та окрім аграрного сектору, як запевнив пан Лі Янг-Гу, представників Республіки Корея може зацікавити і співпраця у сфері ІТ-технологій, а також  переробки сміття для створення безвідходного виробництва. В свою чергу Сергій Кузьменко привітав Республіку Корея з XXIII Зимовими олімпійськими іграми, які мають відбутися у місті Пьончанг, а також особисто запросив пана Лі Янг-Гу на виставку міжнародного масштабу «Агро-Експо», яка відбудеться в Кропивницькому вже у вересні.

Під час урочистостей, які проходили на центральній площі Кропивницького, пан Лі Янг-Гу привітав присутніх з такою подією і підкреслив, що цей веломарафон покликаний рекламувати Україну в Республіці Корея, і відповідно Республіку Корея – в Україні.

Ірина ТРЕБУНСЬКИХ

One comment

  1. Більше про україно-корейську співпрацю може розповісти Президент Федерації бейсболу та софтболу Андрій Ніколаєнко. Він там працював кілька років.

Напишіть відгук