ЖІНКУ «ВОСКРЕСИЛИ» ЧЕРЕЗ 11 РОКІВ

Мешканку Новоукраїнського району  за життя було визнано померлою, а управління юстиції допомогло поновити її права.

Наприкінці червня під час проведення особистого прийому громадян у Новоукраїнському бюро правової допомоги до фахівців обласної юстиції звернулася Лідія Григорець, яка впродовж двох років не могла відстояти свої законні права.  Безпрецедентність цього випадку полягає в тому, що жінку було визнано померлою ще за життя. Як виявилося, у 2006 році її рідна донька отримала свідоцтво про смерть матері на підставі документів, виданих після проведення судово-медичної експертизи.

«Одразу після звернення Лідії Григорець спеціалісти територіального управління почали активні дії. Разом із представниками системи з надання безоплатної правової допомоги було складено адміністративний позов до суду без сплати судового збору для анулювання свідоцтва про смерть потерпілої. У судовому процесі також безпосередньо брала участь начальник Новоукраїнського відділу ДРАЦС Вікторія Ютиш. У результаті позов було задоволено. Рішення суду увійшло в законну силу 7 серпня», – зазначив керівник обласного органу юстиції Вадим Гуцул.

Наразі Лідія Григорець проживає у своєї тітки Тетяни Яриш. За її словами, їм упродовж двох останніх років не вдавалося поновити справедливість. За допомогою вони зверталися і до паспортного столу, і до поліції. Однак справа не мала абсолютно ніякого розвитку.

«Ми дуже вдячні працівникам юстиції, які не залишились осторонь і допомогли нам в цій складній ситуації. Тепер ми зможемо діяти далі», – сказала Тетяна Яриш.

За словами Вадима Гуцула, юстиція й надалі буде допомагати Лідії Григорець, зокрема в питаннях соціального забезпечення. У зв’язку з відсутністю паспорта та ідентифікаційного коду потерпіла не могла вчасно оформити пенсію. Саме тому зараз фахівці управління юстиції та БПД  будуть надавати правову допомогу у підготовці ще одного позову до суду для  перерахування соціального забезпечення за втрачені три роки.

Варто зазначити, що за цією справою поліцією було відкрито кримінальне провадження. Наразі тривають слідчі дії.

 

Напишіть відгук