ЯК ПРАЦЮЄ СИСТЕМА БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ, ЩО ЗАБЕЗПЕЧУЄ ЗАХИСТ КОЖНОГО ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ

0
1806
views

Міністерством юстиції за 4 роки створена повноцінна система надання безоплатної правової допомоги, яка забезпечує захист прав усіх без винятку верств населення. Про це сьогодні в рамках виступу на Конференції Міжнародної асоціації адвокатів у Сіднеї повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

«Доступ до правосуддя є невід’ємною частиною сталого та всеосяжного розвитку держави. Місія Міністерства юстиції – захист прав людини шляхом забезпечення рівного доступу до правосуддя», – сказав Міністр юстиції.

За його словами, нині в системі діє 550 центрів та бюро правової допомоги, де працює 2000 юристів та 3000 адвокатів. До центрів та бюро вже звернулося понад 700 тисяч українців, з яких майже 100 тисяч отримали послуги адвоката, інші – консультації та роз’яснення. Система дає змогу всім громадянам захистити свої інтереси.

«Кожен без винятку громадянин може звернутися до будь-якого центру чи бюро правової допомоги та отримати консультацію. Громадян, які належать до соціально незахищених верств населення, система також забезпечує адвокатами для захисту інтересів у суді. Це десятки тисяч людей, які раніше не могли домогтися справедливості, оскільки не мали грошей на приватного захисника», – зазначив очільник Мін’юсту.

Наступним кроком став запуск влітку цього року всеукраїнського правопросвітницького проекту «Я маю право!»

Павло Петренко зауважив: якість життя людей безпосередньо залежить від того, наскільки громадяни обізнані щодо захисту своїх прав.

«Держава нарешті почала виконувати одну з найбільш важливих функцій – донесення громадянам інформації про права та надання дієвих інструментів їхнього захисту. Перші результати ми маємо вже сьогодні – це реальні кейси боротьби із захопленням врожаю завдяки роботі антирейдерських штабів по всій Україні, в тому числі – в сфері правопросвітництва щодо захисту прав аграріїв», – сказав Міністр юстиції.

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here