КАЗКОВА РЕАЛЬНІСТЬ КАТЕРИНИ ДУДНИК

0
293
views
Фото Ігор Демчук

Ви ж знаєте, що феї існують і що в кожного є можливість перетворити життя на казку? Якщо ви в цьому ще сумніваєтеся, то обов’язково завітайте до галереї «Єлисаветград» на виставку «Катрусина скарбничка казок». Те, що ви там побачите, остаточно переконає, що магія є і чарівником може стати будь-хто.

Під час відкриття виставки авторка Катерина Дудник повідала, що саме завдяки батькам, які оточили її казкою, вона створює такі картини. До 15 років дівчина вірила у Діда Мороза, а коли в дитинстві попросила у феї, аби в її іграшкового зайчика з’явився ротик, вже наступного  ранку він з’явився! Це вже потім вона дізналася, що в ролі «феї» виступив її тато-художник.

Катерина Дудник родом з міста Ізмаїл, зараз мешкає у Києві. Пише у техніці «казковий реалізм». Здається, кожен герой казкового світу має свою історію, а дрібні деталі картин влучно її доповнюють.

У «Єлисаветграді» можна не лише подивитися роботи художниці, а й придбати листівки і магнітики з її малюнками, узявши з собою трохи сонячного настрою. Катерина співпрацює з видавництвами, часом пише на замовлення. У розмові з кореспонденткою «Народного слова» художниця зізналася, що в неї, як і в інших митців, є картини, які «не ідуть», проте настає час – і вона їх завершує, тож замовники лишаються задоволеними. Наприклад, одна із знайомих забажала бути зображеною у вигляді відьмочки, але не злої, а доброї. Катерина намалювала її в образі дельтапланеристки, орієнтуючись ще й на мультфільм «Добрая колдунья». Руді дівчата теж не просто так з’являються на полотнах художниці. Виявилося, що її сестра, від природи білявка, декілька років фарбувала волосся у рудий колір. Тож дівчата із сонячним волоссям – часті «гості» на картинах Катерини. Цікаво розглядати не лише малюнки, а й їхнє оформлення. Кожна рамочка має свою історію: якісь художниця розмалювала власноруч, інші придбала у дідуся на Андріївському узвозі, який вирізає по дереву, а одна взагалі зроблена з дощок, які знайшов надворі її син. З них повитягали цвяхи і зробили рамку.

Виставка «Катрусина скарбничка казок» триватиме у галереї «Єлисаветград» протягом місяця.

Вікторія ШКАБОЙ

Фото Ігор Демчук

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here