З 18 ГРУДНЯ ВСТУПАЄ У СИЛУ ЗАКОН УКРАЇНИ “ПРО ОЦІНКУ ВПЛИВУ НА ДОВКІЛЛЯ”

0
325
views
Закон встановлює правові та організаційні засади здійснення оцінки впливу на довкілля та забезпечує виконання Україною міжнародних зобов’язань у рамках Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище в транскордонному контексті та Конвенції про доступ до інформації, участь громадськості в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля.

Новації закону обговорили на нараді під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Андрія Коломійцева. У нараді також взяли участь керівники та представники структурних підрозділів облдержадміністрації, а також територіальних органів міністерств та відомств України в області.
Документом чітко визначена сфера застосування оцінки впливу на довкілля, зокрема нафтопереробні та газопереробні заводи, теплові та атомні електростанції, хімічне виробництво, будівництво аеропортів, аеродромів, автомобільних доріг та гідротехнічних споруд морських і річкових портів тощо.
Крім того, документом прописано відповідальність за порушення законодавства про оцінку впливу на довкілля, а також тимчасова заборона (зупинення) та припинення діяльності підприємств у разі порушення ними законодавства.
Реалізація норм Закону забезпечить впровадження належної процедури оцінки впливу на довкілля та сприятиме прийняттю обґрунтованих рішень щодо планованої небезпечної діяльності, врахуванню інтересів заінтересованої громадськості, гарантуванню права на безпечне довкілля та здійсненню належної оцінки ризиків для інвестицій тощо.
Заступник голови облдержадміністрації Андрій Коломійцев доручив учасникам наради подати департаменту екології облдержадміністрації переліки проектів, виконання яких підпадає під дію вказаного закону. Також департамент екології облдержадміністрації має розробити дорожню карту або методику здійснення оцінки впливу на довкілля згідно нормативно-правового акту.

Джерело: http://www.kradmin.gov.ua/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here