13-й, АЛЕ ЯК ЗАВЖДИ УНІКАЛЬНИЙ

0
210
views

Днями у відділі краєзнавства ОУНБ ім. Чижевського презентували новий, тринадцятий за хронологією, випуск «Історичного календаря Кіровоградщини», незмінним автором-упорядником якого всі ці роки є Володимир Босько, лауреат обласної краєзнавчої премії ім. Ястребова та обласної премії у галузі образотворчого мистецтва ім. Осмьоркіна.

Як зазначив на початку презентації голова обласного осередку НСКУ Олег Бабенко: «Автор календаря Володимир Босько –  людина надзвичайно скромна, трудівник на ниві краєзнавства, який намагається своєю працею показати здобутки нашої області, але сам воліє завжди триматися в тіні. Автор календаря усі найважливіші дати позначив своїми оглядовими, надзвичайно глибокими за змістом статтями. А ми всі знаємо, що наш край був в епіцентрі багатьох визначальних подій».

Потім історію створення першого видання «Історичного календаря Кіровоградщини» нагадав редактор попередніх дванадцяти випусків Станіслав Янчуков. Він наголосив, що означений календар народився від фінансової неспроможності видати другу частину книги Володимира Боська «Визначні постаті Степової Еллади», яка певною мірою і була трансформована автором у календарі. Зокрема, Станіслав Миколайович розповів: «Порахували мені, скільки це буде коштувати. Сказали шість тисяч. Я подумав, кому це найпотрібніше. Мабуть, освітянам. І з цим рукописом, не з роздруківкою, пішов до Віктора Володимировича Громового. Він тоді очолював обласну освіту. Бідний у нас бюджет. Але шість тисяч викроїли. І видали ось цю малесеньку книжечку. Але коли люди її побачили, коли ми зробили у цій бібліотеці на святого Миколая 2005 року презентацію, то покійний Леонід Васильович Куценко сказав: “Хлопці, так ви ж робите велику справу!” І напророкував».

Далі усі, хто тримав слово, а серед них була частина ювілярів, героїв цього випуску, наголошували на професіоналізмі, глибині та широті знань, оригінальних поглядах та позиції автора-упорядника Володимира Боська.

Тринадцятий випуск альманаху присвячений 100-річчю В.О.Сухомлинського і містить відомості енциклопедичного характеру про майже 400 особистостей від середини ХVІІІ століття до наших часів. Серед них 25 біографічних довідок про наших земляків, героїв АТО, які віддали життя за незалежність і територіальну цілісність України.

Роман ЛЮБАРСЬКИЙ

Фото Ігоря Демчука

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here