КРОПИВНИЦЬКИЙ КОМУНАЛЬНИЙ: ПРОРИВ ЧИ ПРОВАЛ?

0
260
views

Минулого тижня комунальні підприємства Кропивницького звітували про свою роботу за минулий рік, який видався досить нелегким. Варто тільки згадати численні пориви системи тепло- та водопостачання, напруження у відносинах з ВАТ «Кіровоградгаз», які, на жаль, так і не потеплішали, борги, що ростуть, як сніговий «ком», та ще ряд невирішених проблем.

Звичайно, є здобутки. Усім, що мають, та планами на майбутнє комунальники поділилися у своїх звітах.

Ліфт запустили… через 25 років

Про це розповів начальник Головного управління житлово-комунального господарства Віктор Кухаренко. Він зазначив, що у Кропивницькому за 2017 рік відремонтовано майже 100 пошкоджених ліфтів, що становить сто відсотків. Відновив свою роботу 91 пасажирський ліфт, у тому числі два ліфти, які не працювали більше 25 років. Також проведено експертизу двох ліфтів на суму 308 тисяч гривень.

До речі, у будинку №23, що по пр. Університетському, мешканці влаштували свято на честь відновлення роботи ліфтів, які не працювали чверть віку. На нього запросили секретаря міськради Андрія Табалова та депутата Михайла Бєжана, яких зустрічали з короваєм та словами вдячності.

Нагадаємо, що на останній нараді у міського голови Віктор Кухаренко зазначив, що у місті залишається більше 10 розграбованих ліфтів, які потребують ремонту та введення в експлуатацію.

Вiктор Кухаренко назвав три комунальнi пiдприємства Кропивницького, які отримали вiд мiської влади майже 31 мiльйон гривень. Зокрема, КП «Теплоенергетик» профiнансовано на 25 мiльйонiв гривень, з них на заробiтну плату використано 10 мільйонів, ДП «Кiровоградтепло» отримало вісім з половиною мільйонів гривень.

Крiм того, фiнансування вiд мiської влади отримала i аварiйно-диспетчерська служба – близько п‘яти мільйонів гривень. На виплату заробiтної плати використано 3,8 мільйона гривень.

Що стосується ДП «Кіровогрaдтепло», то це теплогенеруюче підприємство вистaвило рaхунки зa опaлення вище зaтвердженого тaрифу. Тaк, зaтверджений тaриф для будинків без лічильників склaдaє 40,89 грн зa метр квaдрaтний. Водночaс підприємство порaхувaло вaртість своїх послуг у січні перевaжно зa ціною 46,41 грн зa один метр квaдрaтний. Лише в деяких будинкaх цінa нижче приблизно від 1 до 4 грн.

Також щодо ДП «Кіровоградтепло» здійснюється досудове слідство за статтею «Самоуправство» через самовільний забір газу. Заяву подало керівництво ВАТ «Кіровоградгаз», бо ДП «Кіровоградтепло» двічі відбирало газ без дозволу.

 КП «Теплоенергетик»: збиткове підприємство чекає інвестицій

«Тепловикам» Кропивницького цього опалювального сезону було дуже спекотно, перш за все зважаючи на численні пориви системи, що одна за одною виникали на початку зими. Не оминула ця чаша і комунальне підприємство «Теплоенергетик», фінансовим результатом роботи якого стали збитки в сумі понад 30 мільйонів гривень.

В.о. директора теплогенеруючого підприємства Сергій Колотуха у своєму звіті розповів, що протягом минулого року вжито необхідний комплекс заходів з виробництва теплової та електричної енергії, надання житлово-комунальних послуг та відповідного підтримання матеріально-технічної бази підприємства. Тепло від нього надходило у 379 житлових будинків, 91 бюджетну організацію та до 108 госпрозрахункових споживачів. Структурними підрозділами є «Теплоелектроцентраль» та чотири котельні, де працюють 17 котлів потужністю 214,1 Гкал/год. Протяжність теплових мереж складає 62,4 км.

Протягом року підприємство проводило планові капітальні та поточні ремонти, що коштувало майже три мільйони гривень, ремонт обладнання котло-турбінного цеху, консервацію обладнання КТЦ, ревізію та ремонт газового господарства та ще цілий ряд відповідних робіт. Спеціалістами КП проведені високовольтні випробування та метрологічна повірка із загальними затратами майже 200 тисяч гривень та відповідні регламентні роботи по лабораторії хімічної водоочистки на понад два мільйони гривень.

Значні затрати пішли на планові та відновлювальні ремонти тепломереж – близько п‘яти мільйонів гривень. Крім того, КП «Теплоенергетик» забезпечувало теплопостачання селища Нового: 35 житлових будинків (604 абоненти), 14 бюджетних організацій.

Сергій Колотуха пояснив, чому виник від‘ємний фінансовий результат. Найбільше коштів пішло за спожитий природний газ – понад 120 мільйонів гривень, за електроенергію – 6 з половиною мільйонів гривень, за транспортування газу – майже 3 з половиною мільйони гривень, за розподіл природного газу – 18,650 мільйонів гривень тощо. Незважаючи на важкий фінансовий стан, протягом 2017 року забезпечено своєчасну виплату заробітної плати та податків. На заробітну плату пішло майже 18 млн грн.

На фінансовий стан підприємства негативно впливає наявна дебіторська заборгованість, яка на початок цього року склала близько 150 млн грн. Державою не повернуто різницю в тарифах за надані послуги: по категорії «населення» за тепло – 35 млн грн, за послуги водопостачання – 3,5 млн грн, різниця в тарифах по категорії «бюджетні організації» – 45 млн грн, по пільгах і субсидіях борг склав понад 8 млн грн. Майже 22,5 млн грн заморожено на рахунках банку «Фінанси та кредит». Тільки борг населення склав понад 11 мільйонів гривень.

Сергій Колотуха назвав ще ряд проблем, вирішення яких потребує значних коштів. Аби виправити ситуацію з постачанням природного газу та постійним зростанням цін на блакитне паливо, КП «Теплоенергетик» підготувало низку інвестиційних проектів із запровадження альтернативних видів палива, а саме: «Реконструкція і технічне переоснащення Кіровоградської ТЕЦ для використання бурого вугілля»; «Будівництво заводу з виробництва палива RDF (переробка сміття)», «Будівництво сонячної електростанції потужністю 7 МВт/год».

– Подальший розвиток підприємства потребує значних інвестицій та залучення інших фінансових ресурсів, – переконаний Сергій Колотуха. – Окреслені проблеми можливо вирішити лише при тісній взаємодії з міською радою Кропивницького та іншими органами владних повноважень.

П‘ять мільйонів гривень – і дороги як нові

На сьогодні в обласному центрі ямами побито 80 вiдсоткiв aсфaльтного покриття. Як зaзнaчив очiльник КП «Унiверсaл-2005» Вiктор Пaнiшко пiд чaс звiтної прес-конференцiї, для якiсного тa своєчaсного ремонту дорiг потрiбно придбaти устaновку ямкового ремонту нa бaзi aвтомобiля МAЗ, що коштуватиме місту близько п‘яти мільйонів гривень. Головне, що тaку технiку можнa буде використовувaти всесезонно.

Начальник зазначеного підприємства у своєму звіті повідомив, що в його штаті 103 працівники, які обслуговують дороги загальною довжиною майже 508 кілометрів, 91 зупинку громадського транспорту, 188 урн, 35 контейнерних майданчиків, 186 контейнерів, два фонтани.

На балансі підприємства знаходиться 60 одиниць техніки. Серед них придбано у звітний період: підмітально-прибиральний автомобіль «Глобус», трактор МТЗ-82 з навісним обладнанням, автобус «РУТА 22» для перевезення робітників, сміттєвоз МАЗ з відвалом.

На утримання вулично-дорожньої мережі, штучних споруд, малих архітектурних споруд, ліквідацію 36 несанкціонованих сміттєзвалищ тощо витрачено близько 20 мільйонів гривень. Утримання служби з відлову безпритульних тварин (963 бродячі собаки), де працюють три робітники, обійшлося у 630 тисяч гривень.

Фактичні доходи підприємства становлять майже 24 мільйони гривень, а фактичні витрати – приблизно стільки ж. Станом на 1 січня 2018 року дебіторська заборгованість становить понад два мільйони гривень, кредиторська – понад мільйон гривень.

За минулий рік поліпшено покриття на площі майже два мільйони квадратних метрів, ліквідовано 36 несанкціонованих сміттєзвалищ та вивезено майже 16 тонн сміття, ліквідовано понад два мільйони квадратних метрів ямковості на вулицях міста, вивезено з контейнерних майданчиків 8251,4 тонни сміття тощо.

Дерева інвентаризують і… спиляють

У центральній частині міста Кропивницького КП «Благоустрій» вже розпочало інвентаризацію зелених насаджень. Про це звітував у міськраді керівник підприємства Віктор Луценко. За його словами, інвентаризація стосується тих насаджень, які з тих чи інших причин закинуті або знищені вандалами. Це робиться для того, щоб замінити їх новими деревами.

Як зазначив Віктор Луценко, у 2017 роцi роботи з висaдження дерев не виконувалися, оскiльки на них не були видiленi кошти. В той час як на висадження квітів витрачено 1,3 мільйона гривень. За його словами, загалом протягом 2017-го на господарську діяльність КП «Благоустрій», де працюють 107 осіб, виділено 13,5 мільйона гривень на утримання зелених насаджень, малих архітектурних споруд на об’єктах зеленого господарства та громадської вбиральні на території парку «Ковалівський».

Зaступник нaчaльникa упрaвлiння ЖКГ Юлiя Яндович пiдкреслилa, що цьогорiч все-тaки зaплaнувaли посaдку зелених нaсaджень. Для цього, влaсне, i проводять iнвентaризaцiю дерев. Всього у 2018 роцi зaклали два мільйони гривень нa обрiзку тa посaдку дерев.

За три роки засвітять усе місто

Для забезпечення повного освітлення вулиць обласного центру знадобиться близько трьох років, якщo щoрічнo закладати в міськoму бюджеті видатки на ремoнт 50 oб’єктів. Про це повідомив керівник підприємства «Міськсвітло» Дмитро Тоток, звітуючи про його роботу.

Наразі протяжність світлових мереж у Кропивницькому становить 342 км. Загальна кількість світлоточок – понад 9,5 тисячі, 2835 з них – енергозберігаючі. Доходи склали більше 18 мільйонів гривень.

За 2017 рік на 83 об’єктах замінено дроти та 817 світильників. На 19 км мереж проведено капітальний ремонт.

Диспетчерські пункти КП «Міськсвітло» прийняли 2059 заявок від громадян протягом 2017-го.

– Минулого року за електроенергію підприємство заплатило 6,5 мільйона гривень. У той же час отримало доходів у сумі 18 мільйонів 272 тисячі гривень. Було замінено дві тисячі ламп. В цьому році вже виконано капітальний ремонт світлових об’єктів на суму 4 мільйони гривень. Прибуток підприємства – 1,1 мільйона гривень, – розповів Тоток.

Такoж цьoгoріч реалізують кредитний прoект з переoбладнання вуличнoгo oсвітлення на світлoдіoдне. За кредит міжнарoднoї фінансoвoї oрганізації НЕФКO мають замінити oсвітлення на 24 oб’єктах.

Знову шукають місце для кладовища

Видiлену землю, на якiй знайшли радiоактивний метал, визнали непридатною для поховання. Тому необхідно шукати нове місце для кладовища, бо через 5-7 років у Кропивницькому не буде мiсця для поховання людей. Про це заявив начальник комунального пiдприємства «Ритуальна служба – спецiалiзований комбiнат комунально-побутового обслуговування» Юрiй Вiсяников пiд час звiтної прес-конференцiї. Він зазначив, що справа термінова, бо до початку поховань облаштовувати дiлянку потрібно близько двох рокiв.

Начальник управлiння ЖКГ Вiктор Кухаренко зазначив, що наразi ведеться активний пошук земельної дiлянки, на якiй можна облаштувати нове кладовище. У тому числi ведуться переговори з Кiровоградським районом та iншими громадами про можливий обмiн або передачу земельних дiлянок.

Юрій Вісяников розповів, що торік на території обласного центру здійснено понад три тисячі поховань, з них КП «Ритуальна служба» – 1105.

Дохід підприємства за минулий рік склав понад 12 мільйонів гривень.

Світлана КОСТЕНКО

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here