«ПАТРІОТ»: ОБ’ЄДНАННЯ ЗАРАДИ ЗАХИСТУ І ПЕРСПЕКТИВИ

3
365
views
«ПАТРІОТ»: ОБ’ЄДНАННЯ ЗАРАДИ ЗАХИСТУ І ПЕРСПЕКТИВИ. Фото Ігоря Демчука

На Кіровоградщині посилиться боротьба з рейдерством, почнуть об’єднуватись атовці та аграрії та поновиться перспектива створення на теренах області  комплексу для військових за стандартами НАТО.

Про це та інше йшлося під час приїзду до нас відомого правника та громадсько-політичного діяча, активного учасника Майдану Гідності, першого заступника Генпрокурора України (2014р.), заслуженого юриста України Миколи Голомші. Поспілкуватись з однією зі знакових персон вітчизняного права та політикуму прийшли ветерани-силовики та учасники бойових дій, аграрії та представники малого й середнього бізнесу, громадські активісти та журналісти.

Нагадаємо, у правничій сфері Микола Голомша – з початку 90-х років. Працював у прокуратурі Львівської області (від слідчого до першого заступника обласного прокурора), потім – першим заступником прокурора Чернівецької області. Був прокурором Рівненської та Львівської  області, військовим прокурором Центрального регіону України. У Генпрокуратурі очолював відділ організаційного забезпечення діяльності координаційного комітету по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю при Президентові України, відділ нагляду за додержанням природоохоронного законодавства, був заступником Генпрокурора України (2003-2010 рр.), першим заступником Генпрокурора України (2014 р.). Відзначений знаками «Почесний працівник прокуратури України», «Подяка за сумлінну службу в органах прокуратури», Національного бюро Інтерполу «За заслуги». Указом Президента України нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня.

Це вже другий візит Миколи Голомші, як очільника політичної партії «Патріот», де  у розбудовується територіальна партійна організація. Цього разу регіональний партактив обрав керівника обласної організації: під час першої обласної партійної конференції 26 березня її учасники одностайно проголосували за відомого кропивницького адвоката Наталію Сюр. Правова допомога учасникам АТО, протидія рейдерству, захист законних прав громадян, підтримка громадських активістів – саме такі напрямки оголосила серед головних для діяльності «Патріота» на Кіровоградщині Наталія Сюр. Того ж дня Микола Голомша вручив партійні квитки новим членам партії..

Як виявилось, Голомша непогано знає специфіку Кіровоградщини та місцеву проблематику. Серед останніх – рейдерство в аграрному секторі, а також необхідність поліпшення умов підготовки та проживання військовослужбовців 3-го окремого полку спецпризначення. Йшлося і про державність української мови, нестабільний розвиток економіки, фіскальний тиск, ситуацію у боротьбі із злочинністю та корупцією, екологічні умови проживання…

Для того, щоб вирішувати подібні проблеми ефективно, Наталія Сюр запропонувала створити при обласному партійному офісі громадську приймальню, де буде проводитись моніторинг подій в регіоні та розроблятимуться заходи з партійного реагування на них.

Микола Голомша повідомив, що минулого тижня до Голови Верховної Ради України спрямовано звернення про невідкладний розгляд у парламенті антирейдерського законопроекту  № 7363, що з грудня 2017 року не приймається народними депутатами, а також від імені партії вимагається від Верховної Ради жорстка боротьба з рейдерством шляхом посилення кримінальної відповідальності за такі злочини, скоєні у складі організованих злочинних угруповань, з використанням зброї та незаконних дій державних посадовців.  До речі, досвід Кіровоградщини у антирейдерстві став настільки серйозним, що, як було озвучено під час зустрічі, аграрії Херсонщини вже звернулись до колег з Кіровоградщини за методичною і практичною допомогою у його запровадженні.

Наталія Сюр виокремила п’ять основних проблем, заради вирішення яких «Патріот» на Кіровоградщині пропонує об’єднатися усім, кому небайдужа доля регіону та країни в цілому. Це рейдерство, відтік людського капіталу та екологічні проблеми.

Голова ГО «Аграрна самооборона» Юрій Крутько під час виступу наголосив: «Рейдерство – це загроза нацбезпеці країни. Підприємці не вкладають кошти у розвиток, адже у будь-який час їх бізнес можуть забрати – за допомогою нечесних юристів, при бездіяльності правоохоронних органів, внаслідок роботи куплених судів». З ним погодився керівник підприємства «Нива-2011» Микола Трибиненко з Бережинки – гучна історія нахабного захоплення його підприємства прогриміла на усю країну. Про необхідність об’єднання заради захисту від свавілля та беззаконня говорив керівник ГО «Редут» Валерій Вєхтєв.

Протягом усієї зустрічі порушувалась тема національної безпеки та оборони країни. До речі, чи знали ви, що у нашому регіоні ще кілька років тому мало розпочатись будівництво сучасного військового комплексу для підготовки та проживання українських військових, спроектованого за стандартами НАТО? Але, на жаль, ідея, реалізація якої суттєво би зміцнила українську армію, посилила її боєздатність, завмерла ще на стадії виготовлення проектної документації… Тому учасники зустрічі, серед яких були й автори проекту, наприкінці прийняли звернення до Президента України з вимогою повернутись до цього, без перебільшення, стратегічного питання.

Катерина Леонова

P.S. Невідома версія загибелі В’ячеслава Чорновола. Подробиці розслідування вбивства Георгія Гонгадзе та Ігоря Александрова. Отруєння ртуттю у власному кабінеті.  Про це та інше читайте в ексклюзивному інтерв’ю Миколи Голомші у наступному номері «НС».

 

3 COMMENTS

  1. Кропивницкий-военный городок, много военных, которые прошли военные действия в гарячих точках и приехав домой требуют реабилитации. Вот реабилитационного центра у нас нет, а он нужен. Многие ,после войны , требуют помощи психологов, очень многие ,получив инвалидность теряют смысл в жизни ,остаются без семей с испорченной психикой и никому не нужные. Что только не приходилось слышать? А их мнение не мешало бы послушать, они говорят то, чего в Сми нет. Помощь для таких людей просто необходима, потому что они начинают сталкиваться с криминалом, от безысходности зачастую и окончание получается плачевным. Многие из них сталкиваются с проблемами долгого оформления документов на землю, инвалидность, льготы и т.д. Я считаю ,люды которые побывали в гарячих точках , не могут быть ущемленными ни в чем. Рассказывают о проблемах в госпиталях, с которыми им приходится сталкиваться, хотя лечение для них бесплатно должно быть и т.д. и т.п.

  2. Наконец в Кировограде появился достойный представитель партии “Патриот”, знаю что в начале 2000-х Наталья Викторовна Сюр занималась вопросами усыновления детей-сирот за границу. И таким образом помогла устроить судьбу сотням кировоградских детишек в Европе… хорошо бы использовать эту тему для рекламной компании партии… ведь реально можно сделать репортаж и показать как сложилась судьба этих детей сейчас… Желаю партии “Патриот” успехов в этом направлении…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here