БУДУЄМО САДОЧКИ ТА МАЙДАНЧИКИ, КУПУЄМО ЖИТЛО

Голова Кіровоградської ОДА Сергій Кузьменко днями відвідав західні райони Кіровоградщини, Гайворонський та Голованівський.

Сучасне міні-футбольне поле у Гайвороні стало дев`ятим спортивним майданчиком, відкритим цьогоріч на Кіровоградщині за державною програмою розвитку спортивної інфраструктури. Майданчик збудовано на території Гайворонського навчально-виховного об’єднання № 1 у рамках ініціативи Сергія Кузьменка “Здоров’я наших дітей”.

“Принципово на кожне спортивне міні-поле, яке ми в області відкриваємо, приїжджаю особисто, щоб пересвідчитися у якості виконаних робіт”, – зауважив Сергій Кузьменко під час спілкування із батьками та дітьми. Голова облдержадміністрації зазначив, що такі майданчики – це лише один із позитивних прикладів спільної реалізації центральною та місцевою владою важливих інфраструктурних проектів: “І опорні школи ми створили, і лікарні ремонтуємо, і дитячі садки та сільські амбулаторії будуємо і будуватимемо, і маємо ще багато планів, щоб створити комфортні і якісні умови у нашій країні”.

У Голованівську у центрі селища будівельники зводять новий дитячий садочок “Веселка”. На будмайданчику Сергій Кузьменко разом із учасниками Операції об’єднаних сил (АТО) та їхніми дітьми взяв участь в урочистій церемонії закладення пам’ятної капсули у фундамент навчального закладу.

«Перше, про кого ми думаємо, – про дітей, про те, в яких умовах вони житимуть, відпочиватимуть, лікуватимуться та отримуватимуть освіту. Для цього державою за останній час зроблено достатньо, і на Кіровоградщині ми також маємо значні успіхи. Це, безумовно, обласна дитяча лікарня, це медичні заклади, дитячі відділення, що ремонтуються у районах, це більше 1200 місць, які за останній час створені у дитячих садочках області. Перебуваючи на Голованівщині, я бачу, як поступово, але впевнено відбуваються позитивні перетворення у нашому регіоні», – зазначив Сергій Кузьменко.

Для мешканців Голованівська початок будівництва дитячого садочка став довгоочікуваною подією, адже у районному центрі тривалий час гостро відчувається проблема перевантаженості у двох дошкільних навчальних закладах. Як зазначив голова райдержадміністрації Олег Голімбієвський, на сьогодні у дитячих садочках перебуває більше 250 дітей, що удвічі перевищує встановлені норми. У зв’язку з цим й виникла необхідність збудувати сучасний дитячий садочок на 120 місць.

Слід зазначити, що в області заклади дошкільної освіти не будувалися протягом останніх 23-х років. Востаннє дитячий садок за типовим проектом на 280 місць був збудований у 1995 році в селі Перегонівка Голованівського району.

Будівництво нового дошкільного навчального закладу стало можливим завдяки реформі децентралізації, адже розпочате воно саме за рахунок коштів місцевого бюджету. Загальна вартість будівництва становить близько 30 млн грн. До кінця поточного року планується звести два поверхи будівлі, облаштувати покрівлю та встановити віконні і зовнішні дверні блоки – на загальну суму 12 млн грн. Сергій Кузьменко запевнив, що обласна державна адміністрація всіляко сприятиме реалізації амбітного проекту – будівництву дитсадка “Веселка” та виділенню коштів із Державного фонду регіонального розвитку.

За словами голови облдержадміністрації, лише у найближчі два роки додатково планується створити у ДНЗ близько двох тисяч місць.

На пам’ять про знакову подію Сергій Кузьменко разом із керівництвом району та учасниками антитерористичної операції Василем Марчаком та Олександром Кучеренком заклали у фундамент майбутнього дитячого садочка капсулу із посланням до майбутніх поколінь.

Сергій Кузьменко вручив молодому лікарю-педіатру Миколі Ясінському сертифікат на будинок, який було придбано відповідно до районної програми «Медичні кадри».

Нагадаємо, що це вже не перший приклад, коли у Голованівському районі молоді лікарі отримують власне житло. Так, минулого року голова обласної державної адміністрації вручав ключі від службової квартири лікарю-оториноларингологу районної лікарні Олександру Ніколаєву та його дружині лікарю-акушеру Іванні Ніколаєвій.

Напишіть відгук