ЗАХИСТ ЗЕЛЕНИХ ЗОН АБО «НІКОМУ НЕ ПОТРІБНИЙ ПІАР»?

Як і очікувалося, провідною темою на черговому засіданні сесії міської ради Кропивницького стало зухвале знищення дерев по вулиці Тамма та передача під АЗС скверу біля аеропорта і, загалом, збереження зелених насаджень у місті.

Активісти з плакатами чекали депутатів під стінами будівлі міської ради, а потім перейшли до зали. Вони та деякі обранці закидали міському голові потурання бізнесменам у їхніх злочинних діях заради власних інтересів.

Свідченням того, що міській владі байдужа ця проблема, була відповідь заступника міського голови Олександра Грабенка, в якого активістка Надія Паливода запитала, чому міська влада не проконтролювала вирубку дерев на  вулиці Тамма, де знищили більше дерев, ніж було надано дозволів: «Це питання до підприємців, чому вони зрубали більше, а не наше».

– Питання зміни зонування земельної ділянки по вулиці Короленка  викликало резонансне обговорення та обурення у населення, – заявив у своєму виступі відомий активіст Дмитро Завражний. –  Або ви працюєте в інтересах громади, або, якщо й далі працюватимете в інтересах своєї жадібності, вам всім висіти на ліхтарних стовпах.

На це міський голова відповів:

– Я розумію, що попереду політичний сезон, але не робіть фальстарти. Не треба робити нікому не потрібний піар.

Але на тому дискусія не закінчилася, а тільки набрала обертів після коротких відступів на інші теми у тому числі.

Міську премію імені Василя Ковпака  вручили фотокореспонденту газети «Народне слово» Ігорю Демчуку.

Присутні знову повернулися до злощасного проекту рішення, схваленого “земельною” депутатською комісією, де передбачається зміна зонування земельної ділянки по вулиці Короленка. Орендар ділянки просить мерію змінити зонування з рекреаційного на призначене під СТО, автопарки, транспортну інфраструктуру.

Депутат Сергій Капітонов (ВО «Свобода») запропонував відмовити заявнику й не підтримувати проект рішення:

–  Проект рішення № 2021 викликав дуже негативну реакцію великої кількості мешканців Кропивницького. Цей проект успішно пройшов «земельну» комісію. Відтепер будь-який депутат з голосу може внести це питання на сесії, і мої колеги приймуть рішення про зміну зонування цієї земельної ділянки. Своїм депутатським запитом я пропоную підготувати проект рішення, згідно з яким вимагаю відмовити ПП «Кіровоград АЗС4» щодо внесення змін до містобудівної документації план зонування території міста Кіровограда, затверджений рішенням КМР від 17.09.2013 року, у зв’язку з невідповідністю до генерального плану міста, а саме: земельну ділянку по вулиці Короленка, визначену як зона Р-2 (зона рекреаційного відпочинку), віднести до зони СТО, АЗС автопарків, гаражів та стоянок. Проектом рішення передбачатиметься залишити зазначену ділянку як зону активного відпочинку Р-2. Прошу підтримати мій депутатський запит, щоб раз і назавжди вирішити це питання та заспокоїти суспільство.

Але за результатами голосування лише 9 депутатів підтримали проект рішення, підготований Сергієм Капітоновим.

Голова громадської ради при ОДА Олександр Гавриленко повідомив, що  зареєстрував вимогу негайно створити тимчасову комісію з розгляду питання недоцільного й неправомірного знищення дерев у Кропивницькому та включити до неї представників громадськості.

На тому «земельні питання» не були вичерпані. До них повернулися «іншим боком».

Депутатський корпус затвердив Програму розвитку та збереження зелених насаджень у місті на 2018-2021 роки. Документ направлений на збереження та поновлення зелених насаджень, розробку планів реконструкції і розвиток зелених зон, на покращення зовнішньої привабливості вулиць та місць загального громадського користування.

За словами керівника головного управління ЖКГ міської ради Віктора Кухаренка, це комплексна робота, яка охоплює планування, нормування, проектування, будівництво, утримання об’єктів зеленого будівництва, розвитку розсадницького господарства. Перш за все проведеться інвентаризація зелених насаджень та заходів, пов’язаних із озелененням міста, відведення земельних ділянок для створення розсадника, парків, скверів на території міста, впровадження сучасних систем поливу. У результаті реалізації програми будуть розроблені плани реконструкції і концепції розвитку зеленої зони міста.

Депутати затвердили Програму інвентаризації комунальних земель. За словами заступника міського голови Олександра Грабенка, документ передбачає наповнення державного земельного кадастру, виявлення всіх землекористувачів і власників ділянок зі встановленням їх меж, виявлення земельних ділянок на території міста, що не використовуються взагалі або не за цільовим призначенням, виявлення стану земельних ділянок  тощо. Грабенко додав, що інвентаризація дасть змогу швидше зробити комплексну схему й укомплектувати розміщення тимчасових споруд.

Під час сесії  депутати підтримали рішення звільнити на 50 відсотків від оплати за користування послугами ЖКГ осіб з інвалідністю І і ІІ груп з вадами зору. Також на 50 відсотків від оплати комунальних послуг звільнили членів сімей військовослужбовців, які загинули під час виконання служби в Республіці Афганістан   з квітня 1978 року по грудень 1989 року.

Депутати прийняли ще ряд рішень.

Міськрада не прийняла проект рішення щодо впорядкування МАФів. Лише 10 обранців проголосували «за».  За словами депутата Цертія, його колеги перед голосуванням «масово тікали з зали і виймали картки для голосування з тим, щоб електронна система за результатами голосування  не внесла їх назавжди в список обранців, які проявили слабкість і не вирішили дуже нагальну й актуальну проблему поширення МАФової «пухлини» в нашому місті».

Проект передбачав, зокрема, ануляцію паспортів прив’язки (дозвільні документи) і в подальшому демонтаж тимчасових споруд, що розміщені на землях комунальної власності без оформлення прав на користування земельними ділянками для їхнього розміщення. Зараз багато хто із їхніх власників взагалі не платить кошти до міського бюджету.

У той час, як у сесійній залі проходило обговорення даного питання, жителі міста вирішили цю проблему розв’язати радикально і за допомогою електропилки самостійно демонтувати МАФ м’ясокомбінату «Ятрань», збудований біля магазину «Мелодія».

Світлана КОСТЕНКО

Напишіть відгук