МІСЦЕВІ БЮДЖЕТИ ЧАСТКОВО НЕДООТРИМАЛИ АКЦИЗ ТА МИТО

Вісім із тридцяти чотирьох територій, які є членами Кіровоградського регіонального відділення Асоціації міст України,  фіксують зменшення частини акцизного податку до загального фонду місцевих бюджетів у ІІ півріччі нинішнього року. Коливання хоч і не значні, але суттєво впливають на реалізацію поточних планів та виконання бюджетних показників.

Юрій Гульдас

– Всі фінансові зміни, які відбуваються посеред бюджетного року, негативно впливають на фінансування статей видатків. Зменшення надходження акцизу незначна, але тепер хтось недоотримає кошти, які були заплановані.Ситуація із надходженням акцизного збору взагалі  нестабільна. То є, то немає, а  відповідно і стабільності немає, – говорить член правління АМУ, голова Маловисківської об’єднаної територіальної громади Юрій Гульдас.

Варто звернути увагу на те, що проведення реформи місцевого самоврядування спряло появі нових стимулів для розвитку громад за рахунок податків. Гарний і наповнений бюджет формується завдяки розвинутому підприємництву, заправкам, торгівлі тощо.

Саме ці податки сьогодні є одним з основних джерел наповнення бюджету громад. За ці кошти ремонтуються дороги, оновлюються школи та дошкільні навчальні заклади, створюється гарна інфраструктура та інше. І саме акциз стимулює органи місцевого самоврядування створювати відкриті умови для торгівлі за правилами податкового кодексу.

Наразі, у зв’язку із змінами до податкового кодексу України в частині надходження акцизного податку із пального, цей податок відраховується до державного бюджету, а вже потім після розподілу щоквартально відбувається надходження до місцевого бюджету. Ці зміни впливають на зменшення дохідної частини і не дають можливості проаналізувати та планувати надходження з даного податку в повному обсязі.

Роман Волуйко

– Місто Гайворон вже не перший раз недоотримує заплановане в бюджет: За 2017 рік надходження становили 5,1 мільйонів при запланованих шести мільйонів гривень. В 2018 році план становив 5,4 мільйони, а фактичне надходження за 8 місяців – два з половиною мільйони. За аналогічний період 2017 року фактичні надходження становили 2,7 млн, що на 200 тисяч гривень більше, ніж у 2018 році, – таку статистику наводить міський голова Гайворона Роман Волуйко і додає:

– Жодного відсотку росту немає, хоча держава обіцяла ріст. Крім того, можливе збільшення цін  на пальне призведе до зменшення обсягів реалізації, адже знизиться купівельна спроможність населення. А скасування декларації субєктів підприємницької діяльності до Державної фіскальної служби унеможливлює отримання точної та достовірної інформації щодо обсягів продажу через роздрібну торгівлю.

Зменшення частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію держави пального до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування у ІІ півріччі відбулось у містах Кропивницький, Гайворон  та Світловодськ, в також у Маловисківській та Бобринецькій об’єднаних територіальних громадах, у селі Аджамка.

 

Валентина Остапчук, консультантка з комунікації Кіровоградського РВ АМУ.

Напишіть відгук