ЧИ МАЄ ПРАВО ПІДПРИЄМЕЦЬ СТАТИ НА ОБЛІК ДО ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ, ЯКЩО ВІН НЕ ОТРИМУЄ ПРИБУТКИ З ФОП?

Відповідно до ст. 42 Господарського кодексу України, підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Частиною 8 статті 4  Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», передбачено, що фізична особа – підприємець позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності цією фізичною особою.

Тому, відповідно до ч. 1 ст.4 Закону України «Про зайнятість населення», ФОП належить до зайнятого населення.

У зв’язку з цим,  для реєстрації в центрі зайнятості підприємцю необхідно звернутись до державного реєстратора для вчинення дій з припинення підприємницької діяльності та упевнитись у факті  внесення даних до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.

Світлана Ткаченко, провідний юрисконсульт Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

Напишіть відгук