ХІ ФЕСТИВАЛЬ АВТОРСЬКОЇ МУЗИКИ ТА ПОЕЗІЇ “ДОЛИНСЬКИЙ ЛИСТОПАД”

2
569
views

Вже вкотре, а в цьому році одинадцятий раз, збирає талановитих авторів музики і поезії відкритий районний фестиваль “Долинський листопад”. В цьому році було 45 учасників, з них – 20 талановитих дитячих колективів і солістів (вік учасників був необмежений).

Географія цьогорічного фестивалю досить велика: з Кіровоградської області були присутні учні та викладачі шести музичних шкіл, солісти обласного будинку вчителя; виступали поети і музиканти з Маловисківського та Добровеличківського районів, Пантаївки. Місто Кривий Ріг представляли відомі в місті поети і композитори. Не відставали від іменитих гостей фестивалю й долинчани: виступали дитячі колективи, солісти і викладачі Комунального закладу “Районна дитяча музична школа Долинської районної ради”, представники творчого об’єднання “Сузір’я Долинщини”, творчі особистості з сіл Марфівка, Бокове та ін..

Щиро вітали гостей заступник голови Долинської районної ради – Бабенко Лілія Вікторівна та депутат міської ради Наталія Гузнак.

Професійно оцінювало конкурсантів поважне журі у складі: голови – Марини Долгіх (члена Національної спілки композиторів України, кандидата мистецтвознавства, викладача Кіровоградського музичного коледжу); членів журі – Антоніни Корінь (поетеси, члена обласного літоб’єднання “Степ”, голови літоб’єднання “Євшан”); Андрія Шульги (композитора, переможця Всеукраїнських конкурсів авторської пісні “Музичні вітрила”, “Червона рута”, м. Кропивницький); Павла Осікова (композитора, переможця Всеукраїнських конкурсів авторської пісні “Свято талантів”, “Тріумф-фест”, м. Кривий Ріг); Івана Найденка (літературного редактора, члена Національної спілки журналістів України, краєзнавця, м. Кривий Ріг); Любові Баранової (члена Кіровоградського літоб’єднання “Степ” та асоціації криворізьких літераторів, м. Кривий Ріг); Влади Пшебильської (студентки Херсонського музичного училища, випускниці музичної школи, переможця Всеукраїнського конкурсу авторської пісні “Чорноморське сузір’я талантів”) …

У фойє Долинського районного будинку культури на учасників і гостей, мешканців міста Долинської та учнів старших класів шкіл чекала виставка робіт юних художників Комунального закладу “Районна дитяча музична школа Долинської районної ради” (далі – музична школа). Учні образотворчого відділу – переможці обласних та районних конкурсів. Викладачем О.Куколь був проведений майстер-клас з виготовлення колективного топіарію. Привернула увагу багатьох присутніх робота майстрів мистецтва: по гончарству – Сергія Ткачова; макраме і плетіння – Тетяни Федоренко; чудового художника – Микола Копай-Гори; фотовиставки – Людмили Лукаш.

Відкрила захід на яскраво прикрашеній сцені фестивальна пісня “Гімн Долинському листопаду” у запису викладачів музичної школи, під час якої демонструвалися тогорічні фотографії-згадки про фестиваль, велася зйомка В.Літвіновим…

У природи немає поганої погоди. І, навіть, осінні похмурі дні мають свою красу та привабливість. На сцені виступали ті, хто прекрасно відчуває ритм осіннього життя – учні народно-сценічної хореографії музичної школи “Сяйво Веселки”.

Фестиваль розподілявся на шість номінацій. В номінації “Виконавець авторської музики, талановита молодь, молодша група” І місце зайняла Ірина Репела (викладач С.Пахомов); в старшій – Єлизавета Бойченко (її викладач – Л.Нижник зайняла ІІ місце в номінації “Автор музики і слів до пісні”); ІІ – вокальний ансамбль “Щастя” (викладач Н.Дяченко). Дорослі учасники в номінації “Виконавець авторської музики” отримали: І місце – фольклорно-обрядовий колектив “Калина” Долинського культурно-дозвіллєвого комплексу (за музику і слова до пісні Володимир Яремчук – посів ІІ місце); ІІ місце у солістки – Галини Данилюк.

Чудовим поєднанням в номінації “Пісенна поезія” було слово і музичний супровід учнів-піаністів музичної школи – Маргарити Дяченко, Олени Сліпченко, Софії Мальченко, Анни Барабан, Олени Гончарової, Софії Строіч. За гарні вірші І місце отримали – Валентина Кондратенко-Процун (Добровеличківський район) та Анна Оленюк (місто Кривий Ріг); ІІ – долинчанка Любов Лісова (під музику Якова Ковтуна).

В номінації “Автор музики і виконавець, талановита молодь” взяли участь обдаровані учні трьох шкіл. І місце розділили Кіра Крижевська (КЗ “Районна дитяча музична школа Долинської райради”, викладач М.Бєлова) та Дмитро Козлітін; ІІ – Олександра Баранок (учні музичної школи № 2 ім. Ю.С. Мейтуса міста Кропивницького, викладач М.Долгіх).

Серед дорослих учасників, які написали музику та її виконували ІІ місця отримали: своєрідний ансамбль з напівакустичним роком – “ГуртОм” (керівник Микола Копай-Гора) та Олена Липка (викладач Пантаївської музичної школи). Глядачам сподобались виступи Юліанни Барської (місто Кривий Ріг); поезія Дарії Зеленько (с. Бокове); поетів творчого об’єднання “Сузір’я Долинщини”; вокальні ансамблі і хори КЗ “Районна дитяча музична школа Долинської райради”; вокально-інструментальний квартет “Партизан-бенд” і його соліст Максим Кушнір (м. Кропивницький).

Заслужене Гран-прі отримала Євгенія Романченко – викладач Кіровоградської школи мистецтв (за музику – І місце у Ольги Капітоненко)…

Під час обговорення журі результатів фестивалю пройшов концерт для учасників, де яскраво виступили учні спортивно-бальної та народно-сценічної хореографії, віртуозно грав на баяні викладач Віталій Вовторнік, неперевершено співала чотирьохкратна володарка Гран-прі Міжнародних конкурсів та випускниця Долинської музичної школи викладачі Д. Попова та М. Бєлова), виступали члени журі.

Зі слів журі приємним для глядачів були слова про те, що таких фестивалів, проведених на високому рівні, замало в Україні. Вони побажали фестивалю процвітати ще багато років, бо він давно вийшов за рамки провінційно-районного і зібрав талановитих людей не тільки Долинського  району, а й з двох областей. Такий фестиваль потрібно всіляко підтримувати, розвиваючи самобутні таланти, авторське слово і пісню.

У свою чергу організатор фестивалю висловила подяку учасникам, членам журі, адміністрації району та міста, відділу культури, туризму та культурної спадщини, відділу освіти за підтримку, викладачам та учням музичної школи – за активну участь у його проведенні. Учасники фестивалю завдячували спонсорам за допомогу: Олександру Самарському, Максиму Собку, Юрію Нечипоренку, Ігорю Ясніченку, Олені Бокійчук, Тетяні Костючок та Валерію Черніцькому. Крім дипломів, учасники були нагороджені фестивальними знаками, а переможці – пам’ятними сувенірами і запрошені на святковий фуршет. А на наступний день всіх чекала гостинна зустріч з Олександрівкою, з її осіннім лісом, згадками про відомих людей – поета Михайла Родинченка та піснярку Олександру Лисенко. Ця приємна зустріч була організована Ольгою Кушніренко, Тамарою Родинченко та Надією Мархевою…

Хто закоханий в музику і слово, та сам може її створити, той має збагачений світ захоплень, багато талановитих друзів-однодумців, з якими хочеться ділитися творчістю, зустрічатися і отримувати нові враження, а також виховувати на цій прекрасній основі нашу молодь.

Марина Бєловазасновниця та організатор фестивалю, член асоціації композиторів України, голова мистецького об’єднання “Сузір’я Долинщини”, директор Комунального закладу “Районна дитяча музична школа Долинської районної ради”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here