ДО 80-РІЧЧЯ УТВОРЕННЯ ОБЛАСТІ ПРЕЗЕНТОВАНО ВИСТАВКУ ХУДОЖНІХ ТВОРІВ ТА АРХІВНИХ ДОКУМЕНТІВ

2
423
views

В обласному художньому музеї презентовано виставку «Степова Еллада. Живописна ода рідному краю», присвячену 80-річчю утворення Кіровоградської області. В урочистому відкритті взяв участь перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко.

«Степова Еллада. Живописна ода рідному краю» – це виставка картин та архівних документів, організована обласним художнім музеєм спільно з Державним архівом області. Вона має на меті показати красу степової Кіровоградщини та познайомити відвідувачів з історичними фактами, пов’язаними зі створенням області.

Читати також: НАШІЙ ОБЛАСТІ – ВІСІМ ДЕСЯТИЛІТЬ!

На виставці представлено 34 картини як знаних митців-метрів, так і молодих художників-земляків. У центрі експозиції розміщено відомий триптих Петра Оссовського «Степова Еллада». Найбільше експонується полотен художників Володимира Федорова та Сергія Шаповалова.

Характерною рисою виставки є її ліричний напрям – на картинах зображено природу Кіровоградщини, архітектурні перлини, центральні вулиці Кропивницького, краєвиди заповідника-музею “Хутір Надія” та інших визначних місць. У організаторів є задум найближчим часом в рамках відзначення ювілею області представити наступну частину виставки «Степова Еллада», де будуть експонуватися художні твори на виробничу тематику, портрети відомих людей області тощо.

Документальна частина виставки – це архівні довідки, протоколи, а також фотоальбоми, підшивки газет, друковані видання, що засвідчують історію Кіровоградщини.

Привітавши учасників презентації, Сергій Коваленко наголосив: «Степова Еллада – це і є неофіційна назва Кіровоградщини, географічного центру України. Наша мала батьківщина завжди була потужним торгівельним, військовим, культурним і освітнім центром. Ці традиції продовжуються і нині. Обласний центр – колиска професійного українського театру. Ми пишаємося краєвидами, пам’ятками історії і культури, які є на Кіровоградщині».

Перший заступник голови облдержадміністрації подякував фахівцям обласного художнього музею і Державного архіву області за створення виставки, привітав усіх із 80-річним ювілеєм утворення області.

За матеріалами Кіровоградської ОДА                           

2 COMMENTS

  1. На IV київській міжнародній книжковій виставці-ярмарку відбулося вручення премій щорічного національного конкурсу „Краща книга року”. В нашій бібліотеці представлені, такі кращі книги 2008 року. В номінації „Моя Україна” – книга В. Карпова та Д. Табачника „Військова символіка держави” (диплом ІІІ ступеня), в номінації „Життя славетних” – книга П. Григоренка „Спогади” (диплом ІІ ступеня), книга „Ярослав Дашкевич. Постаті” (диплом ІІІ ступеня). В номінації „З глибини знань” нагороджена інформаційно-аналітична агенція „Наш час” за серію книг „Невідома Україна”. В номінації художня література на виставці „Краща книга – 2008” представлені твори Ю. Андруховича „Таємниця”, М. Кіяновської „Звична мова”, М. Матіос „Щоденник страченої”, „Життя коротке” та інші. Запрошуємо переглянути цю виставку у відділі читальних залів.

  2. Державним архівом Кіровоградської області в обласному художньому музеї презентовано два збірники документів з тематики Голодомору, що вийшли друком у листопаді 2008 р.: Голодний мор 1932-1933 рр. на Кіровоградщині. Мовою архівних документів , Імена, повернуті із забуття. За матеріалами судових справ репресованих селян 1929-1950-х рр., що зберігаються у Державному архіві Кіровоградської області , а також організовано виставку архівних документів, що ілюструють перебіг Голодомору на теренах Кіровоградщини та форми і методи проведення репресивної політики держави у 1929-1933 рр.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here