ПИТАННЯ, ПРОХАННЯ, СКАРГИ, З ЯКИМИ МЕШКАНЦІ ЗВЕРНУЛИСЯ ДО ОЧІЛЬНИКА КІРОВОГРАДЩИНИ

0
455
views

Голова обласної державної адміністрації провів особистий прийом громадян. Питання, з якими звернулися до Сергія Кузьменка мешканці області, стосувалися, зокрема, земельних відносин з наріканнями на орендаря земельних паїв приїхали жителі села Родниківки Олександрівського району, навколоспортивних подій  – ветерани спортивної галузі Кіровоградщини висловили претензії щодо стану її фінансування, а також щодо неналежного, на їх думку, ставлення чиновників до заслужених ветеранів, до збереження пам’яті про спортивні досягнення, які має Кіровоградщина. Крім того, вони вважають, що в районах та об’єднаних територіальних громадах необхідно більше уваги приділяти розвитку фізичної культури та спорту, адже від цього залежить здоров’я людей.

Про свої проблеми Сергію Кузьменку говорили учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з міста Кропивницького – в обласному кардіологічному диспансері немає коштів для лікування чорнобильців, не всі забезпечені путівками на санаторно-курортне лікування. Мама дівчини з інвалідністю попросила фінансової допомоги для проведення доньці чергової операції в Харківській клінічній травматологічній лікарні.

Спілкуючись з ветеранами спортивної галузі Олександром Березаном та Юрієм Махном, які, крім усього, наголошували на необхідності відновлення роботи народного музею Спортивної слави Кіровоградщини (його було відкрито у 1997 році в приміщенні спортивної школи “Надія”, а останні шість років він фактично не функціонує), голова обласної державної адміністрації подякував ветеранам за їх активність та небайдужість. Водночас він не погодився з тим, що в області не займаються розвитком фізичної культури та спорту.

– Я, як голова обласної державної адміністрації, – зазначив Сергій Кузьменко, – роблю все можливе, щоб у нас з’являлися нові спортивні майданчики, які ми забезпечуємо необхідним спортінвентарем. Ми ремонтуємо СДЮШОР-2, і знаходимо для цього кошти. Минулого року значні ремонтні роботи було проведено у СДЮШОР “Надія”.

Сергій Кузьменко підтримав своїх співбесідників у тому, що ми маємо знати історію спорту Кіровоградщини, а досягнення та здобутки наших спортсменів повинні бути закарбовані на різних майданчиках, у тому числі в музеях. Тому куточки, кімнати, музеї спортивної слави Кіровоградщини мають бути. Відповідне доручення отримають керівники управлінь, департаментів, органів влади на місцях.

Щодо скарг чорнобильців на відсутність коштів для їх лікування та недостатню забезпеченість санаторно-курортними путівками, то, зокрема, розібратися із ситуацією в обласному кардіодиспансері доручено заступнику директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Наталії Горбенко. Що стосується санаторних путівок (вартість однієї – 7300 гривень), то керівник департаменту соціального захисту населення Олександр Догаров пояснив, що фінансування для всіх дійсно не вистачає. Минулого року для оздоровлення чорнобильців Кіровоградщині було виділено 50% коштів від потреби, у 2019 році передбачено 63%. До Міністерства соціальної політики надіслано листа з проханням надати додаткове фінансування для стовідсоткового забезпечення учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС санаторно-курортними путівками (необхідно близько 960 тисяч гривень).

Щодо інших звернень, по кожному з них громадянам надано рекомендації (зокрема власникам земельних паїв голова облдержадміністрації порадив звернутися до суду, оскільки конкретна конфліктна ситуація має бути вирішена в правовому полі) або роз’яснення. З коштами для лікування дівчини сприятимуть депутати обласної ради (за рахунок передбаченого для цього фонду) та доброчинці (Сергій Кузьменко пообіцяв допомгти у цьому).

За матеріалами Кіровоградської ОДА                           

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here