НА КІРОВОГРАДЩИНІ РОЗПОЧАЛА РОБОТУ ДЕЛЕГАЦІЯ З ДЕМОКРАТИЧНИХ ІНСТИТУТІВ І ПРАВ ЛЮДИНИ ОБСЄ

0
325
views

На Кіровоградщині розпочала роботу делегація довгострокових спостерігачів Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, яку представляють громадянка Данії Маріелізе Берг-Зонне та громадянин США Грегуар Уель. Делегація працює в області з метою моніторингу дотримання виборчого законодавства в період підготовки та проведення виборів Президента України.
Сьогодні голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко провів офіційну зустріч із спостерігачами БДІПЛ ОБСЄ. Маріелізе Берг-Зонне та Грегуар Уель обговорили з очільником ОДА питання забезпечення проведення на Кіровоградщині виборів, які відбудуться 31 березня.
“Для нас як представників держави дуже важливо, щоб вибори Президента України відбулися демократично, – підкреслив Сергій Кузьменко на початку зустрічі. – Президент України Петро Порошенко ставить головне завдання керівникам облдержадміністрацій: забезпечення законності і прозорості при проведенні виборчої кампанії”.
Голова облдержадміністрації повідомив спостерігачам, що видав розпорядження “Про підготовку та проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року на території області”. За його словами, функція влади під час виборчої кампанії є технічною. У повноваженнях місцевих органів виконавчої влади – формування реєстру виборців, матеріально-технічне сприяння роботі виборчих комісій та забезпечення спільно з правоохоронними органами дотримання громадського порядку і охорони виборчої документації під час проведення виборів. “Інших функцій облдержадміністрація у виборчому процесі не виконує, – підкреслив Сергій Кузьменко. – Сьогодні у суспільстві вже немає стереотипів чи побоювань, що влада використовуватиме якісь важелі впливу на виборців. В Україні відбулися безповоротні зміни, зокрема дві революції, які раз і назавжди поставили крапку стосовно використання адмінресурсу під час виборчої кампанії. Тільки громадяни України мають право своїм голосом визначити, хто буде Главою держави у найближчі 5 років”.
Керівник ОДА повідомив представникам ОБСЄ, що на Кіровоградщині утворено 5 виборчих округів з центрами у містах Кропивницький, Бобринець, Зна’мянка, Олександрія та в смт Голованівськ, та зауважив, що напередодні Центральна виборча комісія затвердила їх склад і шляхом жеребкування визначила голів. “Серед очільників усіх п’яти окружних комісій немає представників кандидата, який при владі. Це ще один доказ того, що влада не втручається у виборчі перегони”, – наголосив Сергій Кузьменко.
Маріелізе Берг-Зонне наголосила на важливості встановлення довіри між усіма учасниками виборчого процесу та повідомила, що делегація довгострокових спостерігачів працюватиме в Україні до завершення виборів (якщо буде другий тур – то до його закінчення). А в день виборів прибуде велика кількість короткострокових спостерігачів БДІПЛ ОБСЄ, які перебуватимуть у державі до завершення підрахунку голосів виборців. За результатами роботи місії буде видано короткий реліз з безпосередніми фактами про вибори та детальний звіт з рекомендаціями.
Голова облдержадміністрації побажав спостерігачам успішної роботи на Кіровоградщині та запевнив, що влада сприятиме роботі місії ОБСЄ.

За матеріалами Кіровоградської ОДА

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here