УРОЧИСТОСТІ З НАГОДИ ВРУЧЕННЯ ОБЛАСНОЇ ПРЕМІЇ У ГАЛУЗІ АРХІТЕКТУРИ, ГЕРАЛЬДИКИ ТА ВЕКСИЛОЛОГІЇ І ДЕКОРАТИВНО-ПРИКЛАДНОГО МИСТЕЦТВА ІМЕНІ ЯКОВА ПАУЧЕНКА У 2019 РОЦІ

0
395
views

21 березня 2019 року (четвер) о 11-00 год. в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка (Дворцова), 89 тел. (0522) 22-46-95

21 березня 2019 року о 11-00 год. в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбудуться урочистості з нагоди вручення обласної премії у галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка у 2019 році.

Обласна премія у галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка заснована Кіровоградською обласною радою (Рішення від 31 травня 2002р. № 36) на клопотання Кіровоградської обласної організації Національної Спілки архітекторів України, Кіровоградського обласного відділення Українського геральдичного товариства, Кіровоградської обласної організації Національної Спілки художників України.

Премія встановлюється у трьох номінаціях: «архітектура», «геральдика та вексилологія», «декоративно-прикладне мистецтво» і присуджується:

Вручення премії відбувається щорічно 21 березня у день народження архітектора Я.В.Паученка, переможцям присвоюється звання «Лауреат обласної премії у галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка», вручається диплом установленого зразка, грошова частина премії, почесна відзнака обласної ради та обласної державної адміністрації – скульптура «Степовий орел».

Лауреатом обласної премії у галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка у 2019 році визначено:  у номінації «декоративно-прикладне мистецтво» 

Кривенко Людмилу Іванівну – майстра декоративно-ужиткового мистецтва, учасницю всеукраїнських, міжнародних, зарубіжних виставок та фестивалів декоративно-ужиткового і текстильного мистецтва, за творчі роботи  в техніках печворку, клаптевого шиття, арт-квілту, в основі яких народні традиції текстильної мозаїки, що активно впроваджуються в сучасному декоративно-ужитковому мистецтві як фольклорний романтизм – оригінальні композиції, виконані з тканини різноманітних фактур з використанням традиційних прийомів старовинних народних, новітніх та авторських технік.

У виставочному залі музею експонується виставка творів лауреата премії Людмили Кривенко та претендента на здобуття премії члена Національної Спілки майстрів народного мистецтва України Тетяни Стороженко – творча робота-реконструкція «Колекція писанок Єлисаветградського повіту Херсонської губернії, зібрана В.Ястребовим у 1889-1895 рр.», виконана в традиційній восковій техніці декоративного розпису писанки.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here