ДІМ, ДЕ РАДІ УСІМ

0
451
views

Саме таким, без перебільшення, є Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій – справжнім рідним домом для бійців та їхніх родин. Іноді – навіть не зважаючи на «прописку». Кореспонденту «НС» пощастило побувати у стінах, які надають прихисток близько п’яти тисячам новітніх захисників Вітчизни.

Два поверхи загальною площею майже 270 квадратних метрів у історичному середмісті Львова – тут нині розміщується комунальне підприємство Львівської міської ради «Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій» (вулиця Пекарська, 41). 

Працює воно офіційно з жовтня 2016 року, фактично – з 2015-го. Обсяг послуг та допомог, які тут надають, вражає. Й не тільки матеріальними, а й організаційними, освітніми тощо межами. Якщо говорити про останні, то їх різноманіття викликає  щире захоплення: починаючи від безкоштовних курсів іноземних мов до іпотерапії (лікування спілкуванням з кіньми) та позбавлення, знову ж таки, безоплатно від алкогольної, наркотичної чи гральної залежності. Додайте сюди заняття з кваліфікованими психологами, бізнес-тренерами (у тому числі для інвалідів-колясочників), курси з домедичної підготовки, пільгові послуги туристичних агенцій…

«Рівний рівному» – саме за таким принципом тут підбирають персонал. Тобто працюють у центрі (звичайно, після отримання відповідної освіти чи кваліфікації)  члени сімей атовців, у тому числі й загиблих, волонтери та інші, хто небайдужий та причетний до специфіки діяльності центру.

Зрозуміло, що такий обсяг послуг потребує чималого фінансування. Дійсно, воно більш ніж солідне – лише на 2019 рік бюджет комунального підприємства склав 107,5 мільйона (!) гривень. Тож підопічні центру цілком можуть розраховувати на достатню медичну допомогу – чи то за програмою «Дороговартісне лікування» (у тому числі на лікування онкологічних захворювань), чи то хоч на оздоровлення дитини (не менше 3-4 тисяч гривень).

Без перебільшення, унікальною є місцева програма «Сто тисяч», за якою таку суму разово отримує кожен (!) підопічний центру з міського бюджету. Наразі допомогу отримали 2,7 тисячі атовців, закріплених у центрі, процес триває.

Прикметно, що послугами центру – у разі, якщо вони не мають фінансової складової, – можуть скористатись усі, хто має відповідне посвідчення УБД (та навіть члени їхніх родин). Для цього навіть не обов’язково бути територіально закріпленим за Львовом, навіть просто достатньо бути тут проїздом.

Зрозуміло, що не кожне місто може забезпечити своїм захисникам подібну масштабну підтримку. Але, на наш погляд, цей досвід достатній і прикладу, і уваги. Тим більше, що центр у 2018 році посів перше місце у всеукраїнському рейтингу найкращих місцевих практик щодо підтримки учасників АТО та їхніх сімей.

Редакція дякує за співпрацю у підготовці публікації Львівській міській раді та Українському журналістському фонду.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here