ПОМІЧНЯНСЬКІ ЛІКАРІ ПЕРШИМИ НА КІРОВОГРАДЩИНІ ВИПРОБУВАЛИ СИСТЕМУ «ЕЛЕКТРОННИЙ РЕЦЕПТ» (ВІДЕО)

0
2662
views

З 1 квітня 2019 року замість паперових рецептів лікарі первинної ланки мають можливість  виписуватимуть електронні. Першими на Кіровоградщині цією новацією скористались у центрі первинної медико-санітарної допомоги Помічнянської ОТГ  – повідомляє Кіровоградське РВ АМУ.

Більше 70 відсотків мешканців Помічнянської ОТГ підписали декларації із лікарями первинної ланки. Саме вони і зможуть у першу чергу скористатись перевагами нової опції «електронний рецепт».

Перші спроби випробувати новації лікарями центру первинної медико-санітарної допомоги Помічнянської ОТГ були невдалі, через помилки технічного плану, коли ж їх виправили електронний рецепт таки було оформлено.

За словами, Ігоря Чорнобая, в.о. головного лікаря центру первинної медико-санітарної допомоги міста Помічна, особливим досягненням для себе помічнянські лікарі не вважають. Натомість,  суттєву проблему для мешканців малих міст, селищ та містечок вбачають у можливості аптек відпустити електронні рецепти.

«Маленьким аптекам не вигідно займатись електронними рецептами, адже вони повинні платити за приєднання до  системи електронного документообігу близько 40 тисяч гривень за місце» – зазначає  Ігор Чорнобай, в.о. головного лікаря центру первинної медико-санітарної допомоги м. Помічна.

За офіційними даними Національної служби здоров’я України на сьогодні на території Кіровоградщини вже виписано 12 тисяч 185  електронних рецептів,  з яких 2  593 вже відпущено пацієнтам.

ПОМІЧНЯНСЬКА ОТГ ПІДТРИМУЄ ПОЛОНЕНИХ РОСІЄЮ УКРАЇНСЬКИХ МОРЯКІВ (ВІДЕО)

 

Нагадаємо, у 2019 році на “Доступні ліки” з бюджету країни виділили один мільярд гривень. Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк  раніше зазначав, що спрощена система повинна стимулювати аптеки приєднуватись до програми.  Також у  МОЗ запевняють, що відтепер пацієнт зможе отримувати ліки не лише в аптеках свого містах, а в будь-якій, яка уклала договір з національною службою здоров’я.

Валентина Остапчук, консультант з питань комунікації Кіровоградського РВ АМУ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here