КАНАТОВСЬКИЙ СТРІЛЕЦЬ: КОЛИШНІЙ КОМАНДИР «ЗЛИВ» СВОГО СОЛДАТА

0
479
views

Нагадаємо, у вересні 2017 року, будучи на посту, Ігор Гуртовий  розстріляв з автомата двох десантників, які мали завдання свого командира «зняти часового». Слухання тривають вже півтора року. Та раз у раз засідання відкладаються або через неявку потерпілих, якими є рідні загиблих, або ж через відсутність зв‘язку між тими  містами, де вони проживають, адже спілкування з усіма учасниками процесу ведеться в режимі онлайн. А присутність усіх обов‘язкова.

От і судове засідання, що мало відбутися 22 травня, теж довелося перенести через неможливість налагодити зв‘язок з одним із потерпілих.  А от позаминуле засідання викликало хвилю обурень як з боку обвинуваченого, так і його захисників. Свідком у процесі того дня був викликаний колишній командир Гуртового, який на той час виконував обов‘язки начальника ПВО, Сергій Тищенко. У вересні 2017 він мав звання підполковника, нині – полковник. Свідок відповів на ряд запитань учасників процесу, але деякі відповіді здивували присутніх. Так, на питання чи був заряджений ракетно-зенітний комплекс,  офіцер відповів «Ні». Натомість сам Гуртовий запевняє, що зброя була у «повному бойовому». Тоді навіщо ставити солдата сторожити порожню гармату, до того ж дати йому автомат з повним боєкомплектом? Погодьтеся, логіки тут немає.

Далі – гірше. На питання однієї з потерпілих, чи вважає він, що його підлеглий повівся правильно у той момент і застосував зброю, командир відповів «Ні».

До речі, присутнім на суді здалося, що Тищенко говорить не своїми словами, а можливо, так, як хтось йому порадив. Він увесь час або опускав очі, або відводив погляд, ніби йому було соромно. А може, так і було?

ОСІБ, ЯКІ НЕЗАКОННО УТРИМУВАЛИ КРОПИВНИЧАНИНА, ВИКРИТО ПОЛІЦІЄЮ

 

На думку військових, командир не тільки «злив» свого солдата, обтяжуючи і без того його становище, він ще й перекреслив дії тих військових, які віддають життя, аби захистити стратегічні об‘єкти, які їм довірили. Хтось, хто послухає таку своєрідну «настанову» полковника, наступного разу кине зброю і побіжить світ за очі, не намагаючись навіть натиснути на курок, щоб потім його не звинуватили в убивстві. Та не дай Боже…

Вже не вперше серед тих, хто слідкує за процесом, йдуть розмови, що на лаві підсудних не той, хто стріляв, а зовсім інші люди. Їхні прізвища добре відомі, але чи побачимо ми їх у суді? 

На останньому засіданні 22 травня судді продовжили Гуртовому запобіжну міру – домашній арешт у нічний час, аби Ігор міг вдень працювати і заробляти на хліб щоденний. Адвокати підсудного вкотре просили відпустити  свого підзахисного під особисте зобов‘язання, адже він жодного разу не порушив режим і щоразу долає чималу відстань від Енергодара Запорізької області до Кропивницького на судові засідання. Зняття повного арешту дало б йому можливість влаштуватися на роботу, яка б надала йому більший дохід, адже він має забезпечувати родину. Прокурор наполягав на продовженні домашнього арешту, а от потерпілі твердо стояли на тому, аби Ігоря знову відправити за грати. Суд традиційно вибрав «золоту середину» і залишив обвинуваченого під домашнім арештом, чим знову викликав обурення батьків загиблих. 

Наступне засідання має відбутися за місць, якщо знову щось не завадить.

Світлана КОСТЕНКО

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here