СЕСІЯ МІСЬКОЇ РАДИ: НАГОРОДИ – СПОРТСМЕНАМ, ЗЕМЛЮ – ДОНЬЦІ ДЕПУТАТА, А ДЕРЕВА Й НАДАЛІ РІЗАТИМУТЬ

3
810
views

П’ятнадцята сесія міської ради Кропивницького, що відбулася минулого вівторка, почалася з мітингу.

Під стіни міської ради прийшли активісти, які вимагали припинити варварське обрізування дерев. На сесійному засіданні виступила голова громадської організації «Озеленення Кропивницький» Надія Паливода. Вона закликала депутатів підтримати їхні вимоги. Активістка наголосила, що це питання не політичне, а екологічне. Якщо у дерева обрізати більшу частину гілок і крону, воно загине, всохне за кілька років, як ми бачимо на багатьох вулицях міста. Міський голова Андрій Райкович заспокоїв екологів і повідомив, що у рішенні депутатів наразі немає потреби, оскільки він видав відповідне розпорядження. Його текст доведуть до відома керівників підприємств, які проводять обрізування, та складуть відповідний протокол. А надалі обрізатимуть дерева під контролем профільних фахівців.

Але пізніше проект рішення «Про деякі питання утримання зелених насаджень у місті Кропивницькому», де йдеться про заборону омолоджувального обрізування дерев на два роки, все-таки винесли на голосування. Автор проекту депутат Олександр Цертій зазначив, що омолоджувальне обрізування «під стовп» в результаті завдає непоправної шкоди деревам. Натомість санітарне і аварійне обрізування дерев залишатимуться. У відповідь міський голова Андрій Райкович знову нагадав, що підготував відповідне розпорядження на заборону до кінця 2019 року омолоджувального обрізування в місті. І підпише його вже завтра. Разом з тим в сесійній залі відбулася жвава дискусія щодо доцільності запровадження цієї ініціативи. Запитання виникли у депутатів Олександра Шамардіна, Андрія Кролевця та Анни Ніжнікової, яка відкрито заявила, що не підтримуватиме винесений проект рішення. Це вплинуло на рішення депутатів, які підтримали колегу лише 14 голосами.

Хвилиною мовчання присутні в сесійному залі вшанували пам‘ять Олександра Горбенка, з яким у цей час прощалися на Алеї почесних воїнських поховань Рівненського кладовища. Ветеран АТО до останнього боровся з важким онкологічним недугом. У місті оголосили день жалоби.

Начальник управління молоді та спорту Сергій Колодяжний повідомив, що у травні в Італії відбувся розіграш кубка європейських чемпіонів зі скелелазіння серед молоді. Наше місто представляв вихованець комплексної ДЮСШ №1 Ярослав Ткач, який став чемпіоном Європи, а у Франції на чемпіонаті світу зі скелелазіння серед школярів Ярослав виборов найвищу нагороду.

На чемпіонаті Європи з гирьового спорту серед дорослих атлетів, що проходив у німецькому Штольберзі, у складі національної збірної України виступав учень КДЮСШ № 1 Геннадій Тимофєєв. Його здобуток – три срібні нагороди в поштовху, ривку і за сумою двоборства.

Міський голова Андрій Райкович та секретар міської ради Андрій Табалов вручили грошові винагороди молодим спортсменам у розмірі десять тисяч гривень кожному, а їхнім тренерам Миколі Побережцю та Сергію Шевченку – по п‘ять тисяч гривень.

Мешканці вулиці Василя Нікітіна (Червонозорівської) виступили проти облаштування магістральної дороги, що проходитиме цією вулицею після того, як запрацює друга арка. Місцевих жителів не влаштовує те, що за таких умов автотранспорт буде їздити прямо перед вікнами їхніх будинків.

На що Андрій Райкович відреагував так:

– Вулиця ремонтується відповідно до потреб міста. А погіршити життя людей ніким не передбачалося. Це безпідставні діалоги людей, які проживають в мікрорайоні Новомиколаївка. Все, що робиться міською радою, спрямоване на користь громаді, – зазначив міський голова.

На сесії виступив начальник Головного управління поліції в Кіровоградській області Роман Козьяков. Він повідомив, що в рамках програми з протидії злочинності «Безпечне місто» до кінця першого півріччя встановлять 114 відеокамер. Це дає можливість розкривати більшу кількість злочинів та правопорушень, зокрема ДТП. На жаль, зазначив він, в обласному центрі й досі актуальна проблема розповсюдження реклами і поширення «закладок» наркотиків по мікрорайонах.

Присутнім на сесії представили нового депутата від ВО «Свобода» Олену Капітонову, яка зайняла місце депутата Геннадія Маламена ‒ той відправився в зону проведення ООС. Їй вручили квіти та посвідчення депутатки. Жінка працює медсестрою у КЗ ЦМЛ.

Депутат від ВО «Свобода» Сергій Капітонов звернувся до колег з проханням підтримати його депутатський запит щодо відновлення мікрорайону «Селище Миру». Як запевняють його виборці, туди не може заїхати ні «швидка», ні пожежні, не кажучи про «Екостайл» та інші служби. На вулицях відсутнє освітлення. Він попросив підтримати виїзд депутатської комісії з ЖКГ спільно з профільним заступником і керівником управління ЖКГ на місце цього мікрорайону, аби вони подивилися своїми очима на цей мікрорайон та розробили перспективний план покращення ситуації, що склалася.

Напевно, міський голова Андрій Райкович не зрозумів, про що йдеться, бо знову заговорив про вулицю Нікітіна і про те, що там буде. Як результат, депутати не підтримали запит колеги.

Начальник фінансового управління Любов Бочкова доповіла присутнім, що отриману державну субвенцію розподілили таким чином: із майже 22 мільйонів планують направити 4,84 мільйона гривень управлінню освіти для закупівлі комп’ютерів та забезпечення Інтернету в закладах освіти; 12,4 мільйона гривень – управлінню ЖКГ; 4,8 мільйона гривень – управлінню капітального будівництва на фінансування об’єкта «ЦНАП».

Голова фракції ВО «Батьківщина» Олександр Цертій звернув увагу на те, що у Кропивницькому рівень інвестиційної привабливості перебуває на досить низькому рівні, що прямо впливає на економічний розвиток. Для того, аби пожвавити фінансовий сектор, необхідно розвивати промисловість, котра генерує продукцію з високою доданою вартістю. Але є проблема – відсутність кваліфікованих кадрів, а точніше їх відтік за кордон. Депутат зазначив, щоб молоді люди залишалися жити в своїй країні та розбудовували її, він напрацював певні механізми впровадження Програми пільгового молодіжного кредитування для придбання житла. Цертій сподівається на широке обговорення та співпрацю з депутатським корпусом щодо цього питання, секретаря міськради Андрія Табалова просить скликати для конструктивної дискусії День депутата.

Депутати підтримали виділення земельної ділянки Єлизаветі Дризі, доньці депутата від партії «Наш край» Вадима Дриги. Проект рішення на включення до порядка денного з голосу подав депутат Юрій Деркаченко. Депутат Дрига заявив про конфлікт інтересів та не голосував за земельне питання. Згідно з проектом, депутати надали «дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність по вул. Інтернаціональній, 75 орієнтовною площею 0,1950 га. До речі, це депутатське земельне питання розглянули одним з перших з переліку зазначеної категорії.

Світлана КОСТЕНКО

Фото Ігоря ДЕМЧУКА

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here