ЯКІ СИМПТОМИ ВКАЗУЮТЬ НА ОЗНАКИ ЛЕПТОСПІРОЗУ У ЛЮДЕЙ

0
842
views

Жертвою цієї небезпечної інфекції став 49-річний мешканець Бобринецького району, який запізно звернувся за медичною допомогою та через важку форму перебігу хвороби вже на другий день перебування в реанімації на жаль помер.

Діагноз лептоспірозу підтверджено лабораторно.

ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України» висловляє співчуття родині померлого та нагадує мешканцям області про небезпеку купання у разі наявності травм та пошкоджень шкіри в  непроточних водоймах та непристосованих для того місцях.

Фахівцями установи проводиться епідеміологічне розслідування  випадку. Відібрані проби води із  водойм, де купався та рибалив чоловік для дослідження на збудники лептоспірозу.

Кіровоградський обласний лабораторний центр

За клінічним перебігом виділяють жовтяничні та безжовтяничні форми лептоспірозу. Перебіг захворювання може бути легким, середньої важкості та важким. Найчастіше зустрічаються безжовтяничні форми легкого та середньоважкого перебігу, а також стерті форми інфекції, які виявляються лише при ретроспективній лабораторній діагностиці лептоспірозу.

При класичному розвиткові захворювання починається гостро з вираженої лихоманки (підвищеної температури і остуди), яка може зберігатись до двох тижнів. Захворілий скаржиться на головний біль, болі у м’язах, світлобоязнь, відсутність апетиту. Обличчя у нього одутле, очі червоні, з крововиливами, на губах можуть бути герпетичні висипання. Артеріальний тиск знижений, пульс рідкий. Можливі блювання, пронос.

До кінця першого тижня на тілі може з’явитись плямиста висипка. З перших днів відзначаються прояви геморагічного синдрому лептоспірозу: крововиливи на шкірі, носові кровотечі, еритроцити в сечі та інші ознаки. В розпал хвороби можуть розвиватись значні крововиливи у м’язи передньої черевної стінки та попереку, маткові та кишкові кровотечі. Можливі кашель, задишка, кровохаркання, болі у грудній клітці.

Серцево-судинна система реагує ще більшим зниженням тиску, але вже з частішим серцебиттям, аритмією, а іноді і розвитком серцево-судинної недостатності.

Сеча стає темною, кров’янистою. Її кількість помітно зменшується аж до повної відсутності – наслідку ниркової недостатності, яка розвивається.

Враження нервової системи проявляється збудженням, дуже сильними головними болями, безсонням. Можуть розвитись менінгіт чи енцефаліт.

Жовтяничні форми зазвичай перебігають дуже важко. Жовтяниця з’являється уже на першому тижні хвороби, поступово прогресує, шкіра та слизові оболонки набувають шафранового відтінку. На тлі жовтяниці виникають геморагічні та легеневі прояви, ниркова та печінкова недостатність.

За сприятливого перебігу лептоспірозу та правильно підібраного лікування одужання настає до кінця 3-4 тижня. Але неспокій, депресія та роздратування можуть зберігатись ще тривалий час.

Приблизно у чверті випадків розвиваються рецидиви хвороби з менш вираженою симптоматикою.

https://www.dobrobut.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here