РИЗИКИ У СФЕРІ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

0
439
views

Нові випадки кору реєструються на Кіровоградщині

За останній тиждень зареєстровано 5 лабораторно підтверджених випадків кору на Кіровоградщині серед дорослого населення. Захворіли мешканці з м. Кропивницький, Новоархангельського, Олександрівського та Маловисківського районів.

З початку 2019 року в Кіровоградській області зареєстровано 442 випадки кору, з них 155 у дітей та 1 випадок у вагітної жінки.

Єдиним надійним захистом від кору є своєчасна імунізація. На даний час всі заклади охорони здоров’я Кіровоградщини  забезпечені вакциною проти кору. В області в наявності 22 730 доз вакцини КПК.

Що необхідно знати про лептоспіроз

Випадки лептоспірозу переважно реєструються в теплу пору року і як правило у вигляді поодиноких, епідеміологічно не пов’язаних між собою.

ЗА ФАКТАМИ ПІДОЗРИ ТА ЗАХВОРЮВАННЯ НА ЛЕПТОСПІРОЗ В ОБЛАСТІ ПРОВЕДЕНО РОЗСЛІДУВАННЯ

 

Людина може інфікуватися збудником лептоспірозу при купанні у забруднених лептоспірами водоймах, при вживанні інфікованих харчових продуктів, під час догляду за хворими тваринами чи обвалюванні їхніх туш, через недотримання правил особистої гігієни. Мікроби потрапляють в організм людини не лише через травний тракт, а й через ушкоджену шкіру, слизові оболонки рота, носа, очей.

Джерелами збудників лептоспірозу є інфіковані тварини, переважно дрібні ссавці (мишовидні та водоплаваючі гризуни), комахоїдні, (хворі та носії збудника) сільськогосподарські тварини, собаки, промислові тварини (лисиці та ін.) Від людини до людини захворювання не передається.        

При перших ознаках хвороби – озноб, загальна слабкість, різке підвищення температури тіла до 39-40ºС, нудота, блювота, головний біль, болі в попереку, м’язах та суглобах  необхідно своєчасно звертатися до лікаря.

В профілактиці лептоспірозу основними заходами залишаються:

 • своєчасне звернення за медичною допомогою та лікуванням хворих з підозрою на захворювання;
 • благоустрій водойм, захист харчових продуктів, питної води, від можливих забруднень продуктами життєдіяльності гризунів та сільськогосподарських тварин;
 • дотримання правил особистої гігієни при перебуванні в заболочених місцевостях, на риболовлі чи полюванні, сінокосі, при догляді за хворою худобою;
 • проведення дератизаційних заходів на епідеміологічно значимих об’єктах (об’єкти харчування, комунальні, дитячі тощо), оптимальною є одномоментна суцільна дератизація, яка повинна проводитися двічі на рік (весною та восени);
 • захист від проникнення гризунів до продуктових складів, комор та інших об’єктів епідризику, житла ;
 • здійснення гігієнічного навчання та виховання населення щодо заходів запобігання лептоспірозу

З метою відслідковування циркуляції збудників інфекційних захворювань ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України» здійснює моніторингові дослідження в місцях масового відпочинку на водних об’єктах рекреаційного та оздоровчого використання.

При дослідженні води поверхневих водойм на даному тижні виявлено:

невідповідність трьох проб води річкової з пляжів у м. Кропивницький: Ковалівський,  Новомиколаївський, Обознівське водосховище (перевищений вміст кишкової палички у 1,1-1,5 рази).

Впродовж тижня до закладів охорони здоров’я області звернулось 7 громадян з приводу укусів (присмоктування) кліщів. З них – 2 з м. Кропивницький, 4 – з м. Олександрія, 1 – із Світловодського району.

За результатами лабораторії особливо-небезпечних інфекцій ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України»  дані кліщі не інфіковані бореліями.

В зв’язку із численними скаргами мешканців м. Кропивницький щодо якості атмосферного повітря, фахівцями ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України» 19.07.2019 року проведено відбір проб атмосферного повітря:

 • по вул. Мурманська (м. Кропивницький)
 • вул. Попова (м. Кропивницький)
 • 101-й мікрорайон вул. Попова (м. Кропивницький)
 • проспект Університетський  (м. Кропивницький)
 • вул. Волкова (м. Кропивницький)
 • на відкритій території Вільненської сільської ради (Кропивницький район)  

Дослідження проводились за 5-ма показниками:

 • вуглецю оксид
 • ангідриду сірчистого
 • азоту діоксиду
 • аміаку,
 • метану

Виявлено перевищення в  досліджених зразках повітря ангідриду сірчистого  в 1,4 рази на відкритій території Вільненської сільської ради с. Вільне Кропивницького району, про що одразу ж направлено інформацію до органів влади та місцевого самоврядування.

Регіональний центр громадського здоров’я Кіровоградської обласної ради

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here