АУДИТОРИ ПЕРЕВІРИЛИ ВІДДІЛ ОСВІТИ НОВГОРОДКІВСЬКОГО РАЙОНУ

0
637
views

Фахівці Управління Східного офісу Держаудитслужби в  Кіровоградській області під час проведення державного фінансового аудиту виконання бюджетної програми «Надання загальної середньої освіти загальноосвітніми навчальними закладами, спеціалізованими школами, ліцеями, гімназіями, колегіумами» (далі – Програма) відділом освіти Новгородківської районної державної адміністрації (далі – Відділ) за період з 01.01.2016 по 30.06.2019 виявили неефективне використання майже 65 млн грн місцевого бюджету.

Результати дослідження свідчать про те, що основна мета Програми повною мірою не досягнута. Аудитори встановили причини, які негативно впливають на її виконання та перешкоджають ефективному використанню бюджетних коштів. Однією з них є недотримання вимог нормативно-правових актів Новгородківською районною радою при створенні опорних навчальних закладів та їх філій. Крім того, установлено утримання малокомплектних навчально-виховних комплексів протягом охопленого аудитом періоду на що неефективно використано більш ніж 63 млн грн, виділених на виконання Програми, у тому числі неефективно використано 42 млн грн освітньої субвенції. Проведення оптимізації мережі закладів може сприяти отриманню економічної вигоди в листопаді-грудні 2019 року на суму майже 3,4 млн грн.

Аудиторами досліджено проблеми, що є в організації харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів, зокрема, внаслідок недостатнього фінансування порушено норми харчування. Окрім того, протягом 2016-2018 років за рахунок виділених для харчування учнів пільгової категорії коштів без рішення органу місцевого самоврядування організовано безоплатне харчування учнів 1-4 класів непільгової категорії, що спричинило додаткове навантаження на бюджет на суму понад 1,7 млн грн.

Зважаючи на результати проведеного аудиторського дослідження та з метою підвищення ефективності використання бюджетних коштів, виділених  на виконання Програми, фахівці Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області надали низку пропозицій для вирішення проблемних питань на рівні відділу освіти Новгородківської районної ради та Новгородківської районної державної адміністрації.

Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here