ПИСЬМЕННИЦТВО: ВАЖКИЙ ХРЕСТ ЧИ ЛАВРОВИЙ ВІНЕЦЬ?

0
691
views

Минулого тижня у кропивницькому літературно-меморіальному музеї І.Карпенка-Карого відбулися урочисті заходи, присвячені 35-річчю з дня створення Кіровоградської обласної організації Національної спілки письменників України.

ЩЕРБАТИЙ ЮВІЛЕЙ

 

Спілчан та гостей зі святом привітала директорка музею Лариса Хосяінова, а перший керівник обласної організації НСПУ, доктор філологічних наук Григорій Клочек поділився спогадами про її заснування. На його думку, завдання красного письменства  нині полягає у тому, щоби «тримати красу, творити красу».

В урочистостях взяли участь голова обласної ради Олександр Чорноіваненко та директор департаменту культури, туризму та культурної спадщини обласної державної адміністрації Валентина Животовська. Звертаючись до письменників остання, зокрема, сказала: «Знаю про вашу велику роботу по створенню позитивного іміджу Кіровоградщини на території України і взагалі усього світу. Цього року ми профінансували творчі спілки вдвічі більше, ніж у минулому. І найбільшу частину від цього має наша організація Спілки письменників України. Хочеться побажати вам творчого натхнення, щоби хотілося писати, творити, любити».

За активну творчу діяльність почесними грамотами Кіровоградської обласної ради були нагороджені Антоніна Царук і Антоніна Корінь, а Наталія Бідненко – почесною грамотою департаменту культури, туризму і культурної спадщини ОДА.

Нинішній голова обласної організації НСПУ Василь Бондар підбив підсумки діяльності письменницької організації, окреслив плани на майбутнє та вручив членські квитки новим спілчанам – Марині Джус із Гайворона та Олені Барановій з Кропивницького. Разом з ними обласна письменницька організація налічує нині 28 осіб. Загалом же за роки її існування у лавах НСПУ перебували 52 літератори. За слова Василя Бондаря, Спілка письменників – це живий організм.

Поздоровили письменників з цією річницею також очільник обласного об’єднання болгар «Нашите хора» Сергій Осадчий та видавець, керівник поліграфічно-рекламного центру «Код» і меценат літературно-меморіального музею І.Карпенка-Карого Віктор Лисенко.

Присутні оцінили оплесками змістовну розповідь Тетяни Ревви, яка відкрила виставку «Висока честь служити слову», присвячену історії створення та діяльності Кіровоградської обласної організації Національної спілки письменників України. Крім цієї виставки музейники підготували й сюрприз – загадку у вигляді дитячих фото спілчан письменників. Присутні охоче відгадували у зовсім маленьких хлопчиках і дівчатках нинішніх маститих поетів та прозаїків.

Справжньою окрасою урочистого вечора стали задушевні співи учнів та викладачів музичної школи № 1 імені Генріха Нейгауза.

Роман ЛЮБАРСЬКИЙ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here