ЗАКОРТІЛО ПРАЦЮВАТИ? МАБУТЬ, ТРЕБА ПОЛЕЖАТИ!

0
233
views

Завтра нібито саме той день, коли якраз в тему було би вийти вимагати праці. Це ж бо День праці в Україні, Першотравень!

Однак, на жаль, цього разу і святкувати нема чого, і вимагати неможливо, бо карантин. Вийдеш на вулицю з транспарантом «Дайош нові робочі місця!», а тобі замість нового робочого місця – штраф у 17 тисяч гривень.

Рівень безробіття цьогорічного березня порівняно з березнем 2019 року зріс на 22 відсотки. І це, мабуть, лише початок. За інформацією Державної служби зайнятості, по допомогу до них у березні звернулося на 70 з гаком тисяч більше людей, ніж було.

Господи, як хочеться повернутися у благословенний 2018 рік, коли чи не з кожної праски лунало тривожне (ми так тоді думали): «В Україні скоро не буде кому працювати! Всі поїхали до Польщі!» Щоб утримати тут працівників, роботодавці змушені були хоч потроху, але підвищувати зарплатню тут. А ще заробітчани щомісячно переказували в Україну мільярд доларів, чим неабияк підживлювали внутрішню економіку. Де ви, де ви, славетні часи «епохи зубожіння»?!

Хоча навіть кілька вищенаведених цифр викликають чимало питань. Скажімо, у першому кварталі в країні було зареєстровано 340 тисяч безробітних. У четвертому кварталі – 338 тисяч. Однак при цьому у відсотках рівень безробіття у першому кварталі був 9,6%, а у четвертому – 8,6%. Ось вам магія цифр! Здається, на дві тисячі менше стало народу на біржі, а якимось чином це цілий відсоток покращення склався! Це просто економічне диво якесь, їй-Бо! У поточному році Держслужба прогнозує 9,4% безробіття. Якщо користуватися логікою цифр року минулого, то це лише кілька тисяч людей втратять роботу. А як же тоді 70 тисяч нових клієнтів служби зайнятості?! Ні, годі щось зрозуміти у цій державні політиці з арифметикою. Все одно простій людині не осягнути глибин, не збагнути тонкощів гри.

Наскільки відомо, новий прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у КВН ніколи не грав. Але жартувати вміє непогано. Наприклад, він пообіцяв створити 500 тисяч нових робочих місць. У бізнес-імперії Ріната Ахметова, яку він створював (і не на пустому місці, а на діючих заводах та інших підприємствах), працює до 200 тисяч людей. Але ж він створює її 25 років. А тут – «Гей, робочі місця, створитися негайно! Я наказав!»

Зайняти людей очільник уряду планує, до прикладу, на роботах з озеленення та укладання бруківки – овва, назад у дев’ятнадцяте сторіччя!  Хоча… Взяти ремонт дороги, яка проходить через відоме село Злинка і прямує до Новоукраїнки. Багато хто їздив там, аби попасти до величного витвору природи – так званих «Каскадів». Ця дорога була пеклом, бо маже вся – брукована. Злинчани по-справжньому святкують те, що в них нарешті асфальт. То може вдвадцяте за роки незалежності перекласти бруківку на Хрещатику? Так там для півмільйона людей роботи не вистачить…

Та годі про сумне. Згадаймо третю складову відомого радянського лозунгу на цей день, російською – «Мир. Труд. Май.»  На перші дві складові надії мало, тому давайте хоч за те, аби травень був, як треба – з дощами для землі, з теплом для людей і вірусові на погибель. Саме з таким вас Першотравнем!

Геннадій РИБЧЕНКОВ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here