ДОЛИНСЬКА: ПРОБЛЕМИ Є, АЛЕ НЕ КРИТИЧНІ?

0
2864
views

Доволі емоційну інформацію днями ми отримали від газети «Долинські новини»: наші колеги закидають місцевій владі те, що учні шкіл міста Долинської позбавлені можливості розвивати свої спортивні здібності через брак належних для цього умов.

Приміром, у школах №№ 1 і 4 взагалі немає баскетбольних майданчиків, хоча там навчаються близько тисячі дітей. У школі №2 він у аварійному стані. Та й усі решта спортивних майданчиків у плачевному стані. На 19 тисяч жителів є лише стадіон «Колос», де тільки футбольний і волейбольний майданчики. До того ж там завжди багато дорослих, а дітям не дають грати. Підростаюче покоління прагне тренуватися, аби гідно представляти Долинський район на змаганнях усіх рівнів, але діти позбавлені такої можливості. Наші долинські колеги звинувачують в цьому місцевих чиновників, яким абсолютно байдуже, чим займаються діти, що вони покинуті напризволяще, а це призводить до плачевних наслідків.

Чи дійсно ситуація з умовами виховання наших спортсменів-долинчан критична? А бездіяльність профільних місцевих посадовців призвела до сумних наслідків? За роз‘ясненням ситуації ми звернулися до начальника відділу освіти Долинської райдержадміністрації Оксани Гадірової.

Чиновниця пояснила, що, дійсно, проблеми є, але стан речей не настільки катастрофічний. Так, за її словами, керівництво району робить усе можливе, аби діти менше сиділи за комп’ютерами, а більше займалися спортом. На жаль, все, що хотілося б зробити, поки що неможливо, але, скажімо, усі спортивні зали шкіл капітально відремонтовані. Що ж до майданчиків, то не скрізь їх можна облаштувати. Школи розташовані так, що поряд – приватні будинки, і коли діти грають в ігри з м‘ячем, то нерідко влучають ним у вікна. Є ще й інші перепони, такі як, приміром, під землею, на якій можна було б облаштувати майданчик, де проходить силовий кабель. Але в місті є спортивний комплекс «Колос», на який придбано два поля зі штучним покриттям. Доступ туди вільний для всіх бажаючих. За словами Гадірової, в районі, на жаль, немає місць, де б діти могли розважатися, крім занять спортом, бажає кращого й культура. Але робиться усе можливе, аби ситуація рухалася до покращення.

Зрештою реальний стан справ, на нашу думку, зможуть оцінити самі долинчани: чи одна сторона перебільшує, чи інша – недопрацьовує. У будь-якому разі «НС» буде й далі інформувати читачів про ситуацію у цій сфері життя району.

Світлана КОСТЕНКО

Від редакціі “НС”: стаття викликала значний резонанс у суспільстві, маємо конструктивні коментарі, які висвітлюють проблему більш глибоко.

Один з коментарів від користувача Д.К. у мережі Facebook містить фото зі спортивних площадок та допис: “Доброго дня, ось такі майданчики у Долинській. Ситуація просто плачевна”.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here