ОБЛАСНА СЕСІЯ: ПИТАННЯ №13 ТА ТАРИФИ НА ВОДУ

0
1041
views

Наприкінці минулого тижня в 25 раз зібралися обласні депутати сьомого скликання на пленарне засідання. Розглянули питання про цивільний захист і медицину, почули про недовіру обласній прокуратурі та так і не вирішили питання щодо водопостачання усієї області загалом та міста Долинської  зокрема.

Голова облради Олександр Чорноіваненко заочно подякував вже колишньому очільнику облдержадміністрації Сергію Кузьменку за комфортну та плідну співпрацю і особистий професіоналізм. Після представив обласним депутатом виконуючого обов’язки голови ОДА Сергія Коваленка: до цього Сергій Коваленко був першим заступником голови обладміністрації.

На початку сесії зареєструвалися 46 депутатів.

Прокурорське  питання

Перед сесією надали слово громадянам. Один з жителів області у виступі до депутатів повідомив, що звернувся у правоохоронні органи щодо пограбування та погроз в адресу своєї родини, але досі «ніхто нічого не робить» (кінець цитати). Звинувачення від жителя лунали і в бік прокуратури. Водночас дев’ятим питанням порядку денного було заслухати інформацію про діяльність органів прокуратури Кіровоградської області за 2018 рік. Та поставивши декілька запитань прокурору області Анатолію Коваленку, депутати облради дев’яте питання не ухвалили.

Справи медичні, житлові та стихійні

Першим же рішенням порядку денного очільником Обласного дитячого патолого-анатомічного бюро призначили Єгора Єрьоменка. Він з лютого 2019 року був виконуючим обов’язки очільника цього медичного закладу.

Також прийняли рішення збільшити видатки з обласного бюджету на програму забезпечення молоді житлом. Так, молоді люди можуть отримати пільгові кредити для будівництва або придбання житла на території Кіровоградщини. Фінансування програми на цей рік збільшили з двох мільйонів 929 тисяч до трьох мільйонів 273 тисяч гривень.

Також в області діє програма цивільного захисту. До матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій додали бюджетних коштів у сумі 86 тисяч гривень. Таким чином загалом на цю програму з облбюджету передбачили 31 мільйон 566 тисяч гривень.

А надзвичайні ситуації справді трапляються в області. Тому на сесії депутати направили з обласного в місцеві бюджети субвенції, щоб жителі населених пунктів, які постраждали від негоди на початку червня, отримали матеріальну допомогу. Так, бобринецький районний бюджет отримав з обласного півмільйона гривень, гайворонський – 400 тисяч гривень. На відновлення будівлі Благовіщенської райради, яка загорілася внаслідок потрапляння блискавки, виділили з обласного бюджету 700 тисяч гривень.

Жваву дискусію викликало питання №13 порядку денного. Воно стосувалося передачі в оренду приміщень обласної лікарні, які знаходяться в четвертому корпусі медзакладу: на першому поверсі приміщення розміром 260 кв. метрів та підвальне приміщення у 186,64 кв. м. І що тут дискусійного? Приміщень обласна лікарня має багато, здавати деякі з них вигідно. Та здають приміщення в оренду приватному діагностичному центру, де лікуватимуть сечокам’яну хворобу. Це означає, що відділення літотрипсії в обласному медзакладі закриють. Літотрепсія – це медична процедура, яка фізично руйнує конкременти у тілі людини (ниркові камені, камені в жовчному міхурі та в шлунково-кишковому тракті). Це стурбувало деяких пацієнтів Кіровоградщини: адже тепер вартість послуг руйнування конкрементів (каменів) зросте. В свою чергу головна лікарка обллікарні Лариса Андреєва доповіла:

– Саме відділення літотрипсії потребує ремонту. Обладнання для літотрипсії в нас застаріле: йому вже 27 років. З більш сучасним обладнанням процедура стане безпечнішою для пацієнтів: вона триватиме лише 30-40 хвилин, а не півтори години, робитиметься без наркозу та ванни, без опромінення. Наразі на застарілому обладнанні є протипоказання через необхідність наркозу: процедура заборонена, наприклад, вагітним жінкам, людям із серцево-судинними захворюваннями тощо. З новим обладнанням діагностичного центру ця процедура стане безпечнішою і доступною для всіх пацієнтів.

Зрозуміло, що в приватному центрі з новим обладнанням процедура стане комфортнішою та безпечнішою. Та водночас її вартість зросте в рази. На це Лариса Андреєва відповіла:

– Передача майна відбулася на конкурсних засадах, все прозоро. З приватною фірмою прописані умови, що вони забезпечують соцпакет для мешканців області. Зокрема, зазначено, щоб діти та учасники АТО (ООС) проходили обстеження безкоштовно. Кожне приватне обстеження також частково повертатиметься в лікарню.

В свою чергу частина депутатів виступили за те, щоб рішення не ухвалювати, а ще раз розглянути питання на профільній комісії. Аргументували це тим, що жителі області мають право на доступну медицину, тобто треба осучаснити обладнання в самій комунальній лікарні.

За питання №13 проголосувало 29 присутніх депутатів, тож рішення не прийняли.

 «Степ» та ландшафтний парк «Світловодський»

Частину комплексу будівель, розташованого у селі Арсенівка Новомиргородського району, із власності ГО «Кіровоградське обласне літературне об’єднання «Степ» імені В.О. Погрібного» передали на баланс Кіровоградського обласного краєзнавчого музею. Мається на увазі частину 13/50 від всього комплексу, а передачу вирішили зробити на безкоштовній основі. Будівлі передали для відтворення об’єкта культурної спадщини – Музейно-природного заповідника «Тобілевичі». Тут планується створити сучасну туристично-рекреаційної інфраструктуру та залучити інвесторів до її розбудови.

Ще у 2011 році північній частині Світловодського району Кіровоградської області, в околицях села Велика Андрусівка та довколишніх сіл, створили Світловодський регіональний ландшафтний парк. Його площа становить 60320 гектарів. У п’ятницю, 14 червня, обласні депутат ухвалили включення до складу парку акваторії «Цибульницька затока» площею 907,35 га без вилучення земельних ділянок.

У Світловодському ландшафтному парку – унікальні зони суходолу та акваторій з різнобарв’ям водної та наземної флори. Також в парку розташовується ботанічні та зоологічні пам’ятки природи, ландшафтні і ботанічні заказники як місцевого, так і загальнодержавного значення.

Премії обласні і державні

Обласні депутати 16-м питанням порядку денного ухвалили заснування обласної премії «За досягнення в галузі фізичної культури і спорту імені Володимира Жученка». Номінації передбачаються дві: «За високі спортивні досягнення» та «За розвиток спортивного руху». Володимир Жученко – видатний діяч фізичної культури та спорту в області, народився в селі Костянтинівка Новомиргородського району. Окрім досягнень у розвитку фізичної культури на Кіровоградщині (запровадження низки спартакіад та спортивних рухів), був ще й учасником Другої світової війни.

Наступне же питання порядку денного також стосувалося премії, але для педагогів. Так, обласні депутати погодилися порушити клопотання про нагородження кращих педагогічних працівників області премією Верховної Ради у 2019 році.

Водопостачання і його тарифи

Сесія облради у п’ятницю тривала трохи більше трьох годин. В свою чергу на другій годинні пленарного засідання голова облради Анатолій Чорноіваненко запропонував не робити перерви, щоб не затягувати роботу. І зазначив, що через відсутність перерви депутати можуть спокійно виходити за потреби з сесійної зали.

Деякі депутати із радістю скористалися такою можливістю. Та для ухвалення  рішення потрібно щонайменше 32 голоси «за». Скільки депутатів загалом вийшло з сесійної зали, сказати важко, та останні чотири питання порядку денного так і не набрали потрібних голосів. Серед них і звернення депутатів облради до Президента України та національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), яке набрало 27 голосів. В цьому зверненні заявлялося б про неналежне виконання НКРЕКП своїх функцій, що призвело до збитковості ОКВП «Дніпро-Кіровоград».

Депутати облради мають домовленість, що підтримують колег та колежанок і тому зазвичай ухвалюють депутатські звернення без обговорень. Та цього разу депутатські звернення набрали по 30 голосів. Серед них депутатський запит Геннадія Лоцмана. А його запит якраз стосувався скликання позачергової сесії, щоб обговорити та вирішити питання тарифів на послуги ОКВП «Дніпро-Кіровоград». Не набрав необхідної кількості голосів й депутатський запит щодо прискорення фінансування будівництва Долинського групового водопроводу у повному обсязі за рахунок коштів державного бюджету.

Ірина ТРЕБУНСЬКИХ

Фото Ігоря ДЕМЧУКА

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here