ЩО ЧЕКАЄМО У ЖОВТНІ

0
766
views

Нові закони в Україні набирають чинності з 1 жовтня. З цього ж дня вилучаються з обігу деякі монети, вводиться нова купюра, водії зобов’язуються їздити за межами міста із увімкненими фарами, а також змінюються реквізити для сплати податків. Це лише частина нововведень, однак вони торкнуться життя кожного. Отже, детальніше.

Гроші

З 1 жовтня 2019 року в Україні монети номіналом одна, дві та п’ять копійок перестануть бути платіжним засобом. У НБУ зазначили, що з початку місяця їх будуть вилучати з обігу. Також планується виведення монет номіналом 25 копійок, але поки вона залишиться платіжним засобом. Але їх кількість в гаманцях зменшиться: якщо монети потраплять в банк, повертатися в обіг вони не будуть, додали в прес-службі.

В НБУ також зазначили, що обміняти монети можна буде безкоштовно протягом наступних трьох років. Крім того, з 25 жовтня Нацбанк запустить в обіг купюру номіналом 1000 грн. Їх планують надрукувати 5 мільйонів.

Податкова система

У Державній податковій службі нагадали, що з 1 жовтня зміняться реквізити для оплати податків. Пов’язано це з переходом на IBAN (міжнародний стандарт банківських рахунків).

Правила дорожнього руху

У патрульній поліції нагадали, що з 1 жовтня всі автомобілі за містом повинні будуть їздити з увімкненими фарами незалежно від видимості і часу доби. Правило дорожнього руху буде обов’язковим до 1 травня.

Вихідні

Варто відзначити, що в жовтні українці будуть відпочивати на один день більше. Крім звичайних вихідних, додатковим днем відпочинку буде понеділок 14 жовтня — в цей день відзначається День захисника України і релігійне свято Покрови. Правда, поки ні Офіс Президента, ні Кабінет Міністрів не оприлюднили програму урочистих заходів.

Монетизація субсидій

Першого числа стартує монетизація пільг на оплату комунальних послуг. У Мінсоцполітики відзначають — паралельно будуть діяти дві системи пільг у грошовій формі (готівкова та безготівкова). Безготівкові кошти отримають усі пільговики в автоматичному режимі, а щоб отримати «живі» гроші, потрібно буде подати заяву в органи соцзахисту.

Документи

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що з жовтня Кабінет Міністрів та органи влади повністю відмовляться від паперового документообігу.

«Ми плануємо заборонити використання й обмін між держорганами папірців», — підкреслив глава уряду. Нововведення допоможе не тільки зберегти екологію, але і мати більш мобільний доступ до документації.

НАТО

Нарешті 31 жовтня в Україні відбудеться саміт країн-членів НАТО. У ньому візьме участь Президент Володимир Зеленський. Як повідомляється, цей візит демонструє сильну відданість Альянсу Україні. Деталі майбутньої зустрічі поки не повідомлялися.

Перехід на «зимовий час»

У ніч на 27 жовтня Україна повернеться на свій поясний час, який неформально називають «зимовим». У останню жовтневу неділю українцям потрібно буде о четвертій ранку перевести стрілки годинника на одну годину назад. Щоб країна не пропустила цей день, чиновники обіцяють повідомляти про переведення щодня, починаючи з 24 жовтня.

Будуть мультифункціональні майданчики

Як вже повідомлялося, обласна комісія з відбору проектів з будівництва мультифункціональних майданчиків для занять ігровими видами спорту погодила будівництво шести майданчиків у с. Златопіллі (Бобринецький р-н), Соколівській ОТГ, Помічнянській ОТГ, м. Олександрії, с. Козацькому (Петрівський р-н), смт Побузькому (Голованівський р-н).

В ПОМІЧНЯНСЬКІЙ ОТГ РОЗБУДОВУЮТЬ СПОРТИВНУ ІНФРАСТРУКТУРУ

 

Поле матиме площу 42м х 22 м і синтетичне покриття. На майданчику можна буде займатися шістьома ігровими видами спорту: футболом, волейболом, баскетболом, гандболом, тенісом, бадмінтоном.

Загалом на будівництво нових спортивних майданчиків область отримала майже 4,5 млн грн субвенції з державного бюджету. Відповідно до урядової постанови, однією з головних умов отримання коштів є готовність до співфінансування: 50% коштів надає держава, не менше 50% виділяє місцевий бюджет.

У Соколівській ОТГ будівельники проводять нині земляні роботи для підготовки майданчика під майбутнє будівництво. Нещодавно тут побував перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко, який ознайомився із планом будівельних робіт.

У Благовіщенському заасфальтували дорогу через гідроспоруду

В одному з останніх номерів ми повідомляли про хід будівництва гідроспоруди на річці Синиця у Благовіщенському. Минулого четверга дорожники завершили настилання асфальтобетону на прилеглих ділянках дороги та, власне, через саму гідроспоруду. Облаштовано також тротуар для пішоходів. До цього протягом 23-24 вересня дорожники однієї із філій ДП «Кіровоградський облавтодор» укріпили основу дорожнього полотна, 25 вересня розпочали асфальтування полотна.

Нагадаємо, замовником будівництва гідроспоруди є управління капітального будівництва ОДА. Замовником робіт із асфальтування виступила Благовіщенська міська рада.