ЗА ПЕРЕВЕЗЕННЯ ДИТИНИ БЕЗ АВТОКРІСЛА ТАКИ ДОВЕДЕТЬСЯ ПЛАТИТИ ШТРАФ

0
3858
views

За перевезення дитини без автокрісла у автівці доведеться платити штраф. В Україні 20 листопада 2019 року набрали чинності зміни до Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей».

Який штраф?

Законом внесено до Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) зміни, відповідно до яких статтю 121 доповнено частинами десятою та одинадцятою, у яких встановлюється адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу на водія за порушення правил перевезення дітей в розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (у розмірі 510 грн), вчинене повторно протягом року – 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (у розмірі 850 грн).

З якого  віку дітей треба возити в автокріслі?

Правилами дорожнього руху визначено, що забороняється перевозити дітей, зріст яких менше 145 см або які не досягли 12-річного віку в транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дозволяють пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу. Дітей до 16 років не можна перевозити в кузові вантажівки, організовані групи дітей можна перевозити тільки у світлий час доби 

Як тепер їздити з дитиною в таксі?

Сьогодні існує проблема перевезення дітей в таксі, адже носити з собою автокрісло, або шукати службу, у якої є така послуга не рентабельно.
Але новий закон поширюється і на таксі: Відмова таксиста перевозити малолітніх дітей – це порушення  Постанови «Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту». У пункті 91 цієї Постанови зазначено, що вагітні жінки, особи з інвалідністю та пасажири із дітьми дошкільного віку мають першочергове право на проїзд. Якщо таксі не будуть обладнані автокріслами, батьки мають встановлювати там власні автокрісла на час поїздки. Хоч це і не прописано в законах, але відповідальність за порушення правил перевезення дитини лежить на водіях, а не батьках.

В таксі тепер має бути все передбачено, оскільки це загально прийнята практика в Європі, там у багажнику таксі лежать дитячі автокрісла.

При цьому громадського транспорту цей Закон не стосується, оскільки є спеціальний закон України «Про перевезення пасажирів в маршрутках і в автобусах».

Як за кордоном

За правилами перевезення дітей в автомобілі (крім таксі), дитяче автокрісло обов’язкове в усіх країнах Євросоюзу, а в Японії – до 6 років, Австралії – до 1 року, з обов’язковим верхнім страхувальним ременем, Новій Зеландії – до 5 років, Канаді і США, залежно від регіону.

Не обов’язково, але рекомендовано: у Бельгії – від 3 до 11 років, Фінляндії – від 3 до 10 років, Хорватії – після 5 років, Китаї та Південно-африканській республіці. В Австралії – від 1 до 15 років рекомендовано, з обов’язковим верхнім страхувальним ременем, Новій Зеландії – від 5 до 8 років тільки на сидіннях зі страхувальним ременем.

«Пасажирам з дітьми рекомендується мати власні автокрісла. І якщо батьки мають власне автокрісло, то водій зобов’язаний дозволити його встановити»

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, використання дитячих автомобільних крісел знижує ризик отримання травм у ДТП на 70%, а рівень смертності – на 54%.

 Як обрати  автокрісло?

 Перш ніж купувати автокрісло до свого автомобіля потрібно:

  • пересвідчіться, що воно пасує дитині за її вагою та зростом: підголівник має бути по мочку вуха; 
  • перевірте, чи є у вашому автомобілі вбудовані роз’єми міжнародного стандарту Isofix для встановлення крісла. Роз’єми можуть бути заховані в щілинах між сидіннями;
  • обов’язково перевірте маркування крісла та документи. Якщо його раніше використовували, воно може бути пошкодженим і не гарантуватиме дитині безпеку;
  • в автокріслах буває п’ятиточковий і триточковий ремінь безпеки. Найбільш безпечний – п’ятиточковий.
  • у кріслах для дітей до 18 кілограмів або до першого року має бути можливість встановити їх спиною до напрямку руху.

Хто має право складати протоколи у справах про адміністративні правопорушення?

Змінами до частини першої статті 222 КУпАП обов’язок складати протоколи у справах про адміністративні правопорушення, передбачені частинами десятою та одинадцятою статті 121 КУпАП, покладається на уповноважених посадових осіб органів Національної поліції.

До Кропивницького місцевого центру з надання БВПД можна звернутись за адресою: м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка, 64/53. Тел.: (0522) 32-08-24, моб. 095-876-62-33.

Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний контакт-центр за номером 0-800-213-103, дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України.

Інформацію підготував головний спеціаліст відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Яковлєв Віктор Вікторович. 

Фото з сайту: Ftilimili-masiki.com.ua

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here