ЗАГИБЕЛЬ ДЕСАНТНИКІВ: ФАКТИ, КОМЕНТАРІ, ВЕРСІЇ

Повідомлення про загибель двох десантників 25-ї aеромобільної бригaди у Канатовому увечері минулої неділі шокувало як громадськість, так і самих військових. Миттєво ця подія обросла усілякими реальними і нереальними версіями. Тим більше, що офіційного роз’яснення цієї надзвичайної пригоди ніхто не дав. Але «НС» має ексклюзивні подробиці резонансної події.

Загинули під час тренувальних вправ –  військова прокуратура

У короткому повідомленні про цей факт, яке оприлюднила на своєму сайті військова прокуратура Південного регіону, сказано, що солдат і сержант пішли з життя під час навчань – виконували тренувальні вправи. «Може, стрибали з парашутами – десантники ж?» – перше, що спало на думку. Згодом стало відомо, що загинули вони від руки такого ж солдата, який убив їх двома короткими автоматними чергами. Обидва військові  померли нa місці від отриманих несумісних з життям травм. І сталося це близько 23-ї години ночі. Інформація додавалася, як кажуть, «по чайній ложці» і абсолютно не розкривала суті події, а от питань виникало дедалі більше, як і версій.

Скажімо, з яких причин солдат  зблизькa з aвтомaтa раптом відправив на той світ товаришів по службі – контрактників?  І чому після відбою солдати не відпочивають, а ходять територією і якими такими «тренувальними вправами» (як вказано в повідомленні) займаються по двоє, а не підрозділами, ще й о 22.40?  Правда, саме це питання викликало посмішку у військових, з якими ми спілкувалися пізніше. Тож виходить, такого поняття, як «відбій», у них немає.  Формальність, та й годі.

Аби пролити світло на цю неординарну подію, ми звернулися за коментарем до військового прокурора Кіровоградського гарнізону  Миколи Василенка.

Посилаючись на таємницю слідства, Микола Олегович був небагатослівним.  Він розповів, що відкрито кримінальне провадження за статтею 115 Кримінального кодексу України – навмисне убивство.  Розпочалося слідство, яке веде Кіровоградський районний відділ Національної поліції. Наразі вилучені необхідні речі, предмети тa документи. Особу, якa здійснилa постріли, нa дaний чaс зaтримaно, і зaрaз вирішується питaння про повідомлення про підозру тa обрaння зaпобіжного зaходу у вигляді тримaння під вaртою. Усі троє – контрактники,  побували в АТО.

Стріляв як у зловмисників – колишні військові

У розмові з колишніми військовими ми вислухали ще кілька версій. Так, солдат стояв на посту. Він відчув чи навіть побачив певну загрозу як для об’єкта, який він охороняє, так і для себе самого. Не виключено, що хтось пробрався на територію з метою щось поцупити або й того гірше. Не треба скидати з рахунків, що в країні йде війна. Гукнувши, як це зазвичай робиться, «Стій, хто йде!»  і не почувши відповіді, цілком міг припустити, що то – зловмисники. Якби то були свої – відгукнулися б. Попередній постріл  не розвіяв його сумніви, а хто там ховається і не відповідає – невідомо, тож, і це цілком правомірно, постовий міг вистрелити.

Слідчо-оперативна група Кіровоградського РВНП, яка прибула на місце події, побачила свій розвиток подій. Убиті знаходилися на відкритій території, тож постовий міг їх бачити. Тоді, виходить, вистрелив навмисно?  Зважаючи на  характер поранень,  на думку правоохоронців, не варто відкидати версію умисного  вбивства.

Невідомі спробували обійти його з двох боків – затриманий

А що ж каже сам «стрілець»?  З неофіційних джерел нам стало відомо, як картину трагедії малює саме він – маємо ексклюзивні матеріали його допиту.

36-річний контрактник розповів, що він стояв на посту, коли почув за деревами хрускіт гілок. На його погук ніхто не озвався, тож він вирішив, що то собака або лисиця. За мить шурхіт і тріск знову повторилися і вже сильніше. Постовий узяв ліхтарик і за усіма правилами, як навчали,  посвітив по посадці, але нікого не побачив.  Хоча хрускіт продовжувався. Він уже повертався на місце, світив ліхтариком собі під ноги, як на нього з темряви мовчки посунули два силуети. Він подався назад, але, зачепившись за кромку дороги,  упав. Невідомі спробували обійти його з боків. Тоді він натиснув на гачок і перший силует упав,  далі черга дістала другого невідомого уже в спину.

Перевіряли, як працює вартовий – командир

Піднявшись, солдат здійняв тривогу про напад. Він сказав, що поклав двох і, можливо, їм потрібна медична допомога. На сигнал тривоги прибіг командир розвідників і заявив, що то – його люди, які виконували завдання – перевіряли, як працює вартовий.  Хоча навряд чи він не знав, що автомат заряджений бойовими… Перевірили…

Як вже зазначалося, слідство ведуть поліцейські, хоча, напевно, мала б розбиратися у цьому інциденті військова прокуратура. Не хочеться сумніватися у компетентності поліції, але ж у військовій службі є свої нюанси. Не будемо забігати наперед розслідування, але не виключено, що винним у трагедії може бути не тільки той, хто стріляв. Власне, поки що нам залишається тільки слідкувати за його перебігом. Далі буде.

 

Напишіть відгук