ВСТАНОВИТИ ФАКТ СМЕРТІ НА ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ДОПОМАГАЮТЬ ЮРИСТИ СИСТЕМИ БПД

0
196
views

В Україні тривають активні бойові дії, внаслідок яких, на жаль, гинуть захисники нашої держави. Окрім болю втрати, родичі загиблих героїв можуть стикатися і з юридичними питаннями, пов’язаними зі встановлення факту смерті при виконанні військового обов’язку. У таких випадках правову допомогу їхнім родинам успішно надають фахівці регіональних бюро правової допомоги.

Смерть засвідчили побратими 

До сектору Кропивницького бюро правової допомоги звернулася пані Юлія,  яка зазначила, що її чоловік пан Сергій перебував на військовій службі за контрактом у військовій частині, де проходив службу в період з 24 липня 2021-го  року по 8 квітня 2022-го року. А 8 травня 2022 року вона дізналася, що її чоловік помер під час захисту Батьківщини. Звернувшись до Кропивницького міського відділу державної реєстрації смерті Південно-східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, пані Юлія отримала усну відмову в реєстрації смерті її чоловіка.

Для надання правової допомоги пані Юлії була призначена юристка Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Наталія Цуцман. Дослідивши надані документи, фахівчиня встановила обставини смерті захисника. А саме: 8 квітня 2022 року близько опівдня поблизу одного населеного пункту Луганської області почався артилерійський обстріл з боку незаконних збройних формувань та збройних сил російської федерації. В результаті боєць отримав множинні осколкові поранення, несумісні з життям. Загибель військового сталася під час захисту суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості України в Луганській області для здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії РФ під час виконання службових обов’язків. Евакуювати тіло загиблого на полі бою можливості не було. Смерть пана Сергія була посвідчена актом про причину настання смерті, який підписали свідки події, а саме його побратими.

Наталія Цуцман склала заяву про встановлення факту смерті та подала її до суду (ця справа міститься в Єдиному реєстрі судових рішень під № 404/3503/22).

Кіровський районний суд міста Кіровограда задовольнив вимогу вдови про встановлення факту смерті її чоловіка на тимчасово окупованій території, що надасть їй можливість отримати свідоцтво про смерть у відповідному державному органі України та скористатися пільгами, які передбачені чинним законодавством для членів сім’ї загиблого військовослужбовця.

«Якщо смерть настала в районі бойових дій, де отримати лікарське свідоцтво про смерть неможливо, рекомендується скласти колективний акт про настання смерті, зробити за можливості фото та звернутися до суду (за місцем знаходження заявника) про встановлення відповідного юридичного факту», – зазначила Наталія Цуцман.

Поховали у братській могилі в Маріуполі

Обставини загибелі ще одного нашого захисника допомогла встановити юристка Миколаївського бюро правової допомоги Тетяна Брюханова.

До бюро за допомогою звернулась дружина військовослужбовця, який загинув в зоні бойових дій під час виконання військового обов’язку при обороні Маріуполя. Фахівчиня вивчила обставини справи та з’ясувала, що загиблий був військовослужбовцем ЗСУ та виконував військовий обов’язок із захисту країни від збройної агресії російської федерації з 24 лютого 2022 року. У квітні дружина героя отримала акт про настання його смерті – чоловік  загинув під час бойових дій у круговій обороні Маріуполя. Загиблого бійця поховали у братській могилі в місті героїв.

Спочатку клієнтка звернулась до міського відділу ДРАЦС, але їй відмовили у проведенні державної реєстрації смерті. За твердженням чиновників, акт про настання смерті не є медичною довідкою, на підставі якої проводиться державна реєстрація смерті. Тож вдову відправили до суду –  за встановленням юридичного факту смерті чоловіка.

На підставі акта про настання смерті та письмового роз’яснення міського відділу ДРАЦС Тетяна Брюханова склала заяву про встановлення юридичного факту смерті чоловіка клієнтки при виконанні військового обов’язку та представляла її інтереси у Заводському районному суді міста Миколаєва.

Судом (у Єдиному реєстрі судових рішень це справа № 487/1371/22) задовільнив заяву вдови захисника в повному обсязі та ухвалив рішення про встановлення юридичного факту смерті її чоловіка, який загинув під час виконання військового обов’язку. Завдяки цьому дружина військового зможе в подальшому отримати разову грошову допомогу та оформити відповідні пільги.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here