ПРОТИ РЕЙДЕРІВ ТА БОРГІВ ПО ЗАРПЛАТІ

0
109
views

Діяльність антирейдерського штабу, забезпечення погашення боргів з виплати зарплатні, документи для немовлят, реєстрація шлюбів за добу – про ці та інші напрямки діяльності обласного управління юстиції у 2017 році днями звітував його керівник Вадим Гуцул.

Зокрема, згідно з офіційними даними, у 2017 році державні виконавці завершили майже 65,5 тисячі виконавчих документів на суму більше 1 млрд грн і фактично виконали 24318 виконавчих документів на суму 144,5 млн грн. Окрім того, на Кіровоградщині було стягнуто майже 66 млн грн аліментів з недобросовісних батьків на користь близько 13 тисяч дітей. Також 3661 працівник отримав заборгованість із заробітної плати на загальну суму 15,2 млн грн, а також державна виконавча служба Кіровоградщини стягнула до державного бюджету 50,3 млн грн.

«Частково погашення заборгованості відбувалось за рахунок примусової реалізації майна. Відтак у 2017 році на аукціон було виставлено 683 лоти на суму 95,8 млн грн, із яких 238 лотів на суму 16,6 млн грн було реалізовано. Окрім цього, державні виконавці накладають арешти й на земельні ділянки, які знаходяться у власності боржників. І в минулому році державними виконавцями було описано 175 земельних ділянок, виставлено на торги 85 земельних ділянок на суму 5,1 млн грн, із яких 21 (32 га) було реалізовано на загальну суму 836 271 грн. До речі, відповідно до чинного законодавства, майно, конфісковане згідно з рішенням суду, у безоплатне користування можуть отримати органи державної влади, бюджетні установи, військові формування чи благодійні організації. Загалом у 2017 році органи державної виконавчої служби області в безоплатне користування передали 34 одиниці оргтехніки, 48 монет історичної цінності, шість мопедів і один автомобіль», – зазначив Вадим Гуцул.

Керівник обласної юстиції також звернув увагу присутніх і на ініціативи в сфері державної реєстрації. Зокрема на постійній основі в області діє ініціатива Міністерства юстиції України щодо вручення перших документів дитини безпосередньо на базі медичних закладів. Відтак у 2017-му свідоцтва про народження отримали 4132 немовлят. Популярністю серед мешканців Кіровоградщини користується і проект «Шлюб за добу», ініційований Мін’юстом, у рамках якого за пришвидшеною процедурою торік одружилося 270 пар (наразі сервіс діє в двох містах області – Кропивницькому та Олександрії).

Окрім цього, Вадим Гуцул розповів, що державні реєстратори райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування та інші акредитовані суб’єкти надали послуг у сфері державної реєстрації майна на суму 14,2 млн грн. Усі ці кошти були спрямовані до державного бюджету.

Важливою складовою роботи обласного управління юстиції є боротьба з рейдерством. На території області з 17 серпня почав діяти оперативний антирейдерський штаб, під час роботи якого було розглянуто вісім звернень громадян.

«На Кіровоградщині у 2017 році зафіксовано 7 випадків рейдерських махінацій. Йдеться про захоплення земельних ділянок у Благовіщенському та Голованівському районах і корпоративних прав таких юридичних осіб, як ТОВ «Нива-2010» (Бережинка), СФГ «Роксолана» (Петрове), ПСП «Богнер» (Вільшанка), ПСП ім. Димитрова (Вільшанка)», – прокоментував ситуацію очільник обласного управління юстиції.

Наразі поновити права громадяни можуть або подавши позов до суду, або направивши скаргу до комісії Мін’юсту, яка поновила права власників 270 земельних ділянок, повернула 35% власності братам Трибиненкам у ситуації з захопленням ТОВ «Нива-2010» у Бережинці і поновила корпоративні права власникам ПСП ім. Димитрова, що знаходиться на території Вільшанського району.

Під час прес-конференції Вадим Гуцул відзвітував і про результати роботи в сфері нотаріату. За його словами, торік до державних нотаріусів звернулись 176805 мешканців Кіровоградщини, за отримання послуг у яких до державного бюджету було сплачено 5,7 млн грн.

Також керівник обласної юстиції розповів присутнім про ситуацію з погашенням заборгованості на обласних підприємствах-банкрутах. Відтак у 2017 році було ліквідовано 17,3 млн грн боргів, що становить 78% від загальної суми заборгованості.

Під час прес-конференції Вадим Гуцул також поінформував журналістів і про кадрову ситуацію в обласному управлінні юстиції. Упродовж минулого року було проведено 15 конкурсів на заміщення вакантних посад, у результаті проходження яких на посади призначили 69 державних службовців.

Наприкінці керівник обласної юстиції зазначив, що в 2017-му до управління надійшло 1099 звернень громадян, що на 17%, ніж у 2016 році. На його думку, це пов’язано з активним проведенням правороз’яснювальної роботи на території всієї Кіровоградщини.

«У 2017 році відбувся старт загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!». З метою підвищення рівня правової культури та правової свідомості населення фахівці обласної юстиції організували 46 мобільних точок доступу громадян до безоплатної правової допомоги, у рамках яких проінформували мешканців віддалених населених пунктів і сільської місцевості щодо механізмів захисту їх прав у повсякденному житті. На території області та безпосередньо в Кропивницькому 228 разів діяли інформаційні намети, звернувшись до яких усі бажаючі мали змогу отримати оперативні консультації з актуальних для них питань. Окрім цього, фахівцями управління було проведено 52 правоосвітні заходи», – розповів Вадим Гуцул.

Варто зазначити, що в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» Мін’юст активно ініціює введення змін у вітчизняне законодавство. Йдеться про розробку законопроектів, спрямованих на посилення відповідальності недобросовісних батьків, які ухиляються від сплати аліментів, припинення насильства проти жінок і полегшення ведення умов бізнесу в Україні.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here