А У СМОЛІНСЬКІЙ ГРОМАДІ…

0
693
views

З музикою, піснями, поезією, кіно, мімами, авторським чаєм з апельсинами, презентаціями місцевих ініціатив відбувся арт-вечір «Крила маю» у Смолінській громаді. Організували подію ініціативна група «Мистецька платформа «Смолінські крила» та Молодіжна рада у партнерстві з Смолінською селищною радою за підтримки проекту “Голос громади у місцевому самоврядуванні” Програми DOBRE.

«Крила маю» – це насправді слова про сміливу ідею, яка сьогодні втілюється в життя ініціативною групою “Мистецька платформа «Смолінські крила»”. У команді платформи – громадські активісти та активістки, представники влади та бізнесу. Цей арт-вечір – перший захід, яким розпочинає свою діяльність мистецька платформа.

Роби те, що можеш, там, де ти є, з тими, хто поряд

Ідея арт-події виникла в учасниць та учасників Майстерні агентів змін, яку проводила у липні спілка «Громадські ініціативи України» та Агенція сталого розвитку “Хмарочос” в рамках проекту «Голос громади в місцевому самоврядуванні» Програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE). Після обговорення ідей щодо облаштування відпочинкових зон у громаді було вирішено спробувати зробити перші кроки за принципом «Роби те, що можеш, там, де ти є, з тими, хто поряд».

“Протягом літа наша команда проекту “Голос громади у місцевому самоврядуванні” працювала у кожній з громад-партнерів Програми DOBRE за моделлю “аналіз проблем-ідеї-дії-результати”. У Смолінській ОТГ було озвучено ряд проблем, які є у культурній сфері громади, були напрацьовані ідеї, які б допомогли їх вирішити. Ми відштовхувалися від їх реалістичності і ресурсності – що можна робити разом, системно, що вже є в розпорядженні громади. Одна з ідей – організація кінопоказів на березі річки. Ми допомагали ініціативній групі, яка об’єдналася навколо ідеї кінопоказів, вийти на глибший рівень культурного менеджменту у своїй громаді: так народилася мистецька платформа, яку учасники одноголосно назвали “Смолінські крила”, – розповідає Ірина Ткаченко, менторка Смолінської громади.

Ініціативна група не обмежилася тільки кіно. А вирішила створювати мистецьку платформу, аби не тільки влітку, а й в інші пори року в різних куточках громади відбувалися цікаві мистецькі події – театральні, музичні, танцювальні. І от перші результати: набережна річки Кільтен перетворюється у вуличну арт-галерею, міський пляж – креативний творчий простір, який став місцем для спілкування і обміну ідеями.

Сила місцевих ініціатив та голосів громади

Мистецьке свято відкрили презентацією вуличної арт-галереї “Крила маю”, на якій були представлені мотиваційні постери, що окрилюють. Кожен мотиватор – це досвід відомих особистостей національного та світового рівнів. Кожен міг зробити фото під хештегом #КрилаМаю на фоні ексклюзивної фотозони з крилами (її теж вигадали під час робочих зустрічей), тим самим розказати всьому світові про Смолінську громаду. Яскраві світлини робили професійні фотографи Frame Studio Kropyvnytskiy.

Того серпневого вечора, без перебільшення, всі дороги вели до Смоліного – серця Смолінської громади. Хедлайнерами вечора став талановитий гурт з Кропивницького «DRY Хмара». Кирило та Ольга знають, як окрилювати людей, втілювати в життя творчі проекти, доносити до думок і сердець добро та любов. “Мета музики – чіпати серця”,  – кажуть вони.

Все у світі починається з ідей та небайдужості

Цього вечора відбувалася справжня магія. Її допомагала витворювати своїм голосом та енергетикою ведуча Вікторія Поліщук. Місцеві артисти вражали танцювальними виступами та грою на музичних інструментах. Легкого французького колориту додали вечору міми. Глядачі були натхненні побаченим і почутим, тож сміливо ділилися своїми ідеями щодо подальших заходів та культурних подій, які б хотіли бачити втіленими у своїй громаді. Всі ініціативи були записані і передані у банк ідей, якими може скористатися мистецька платформа «Смолінські крила» для організації подальших подій.

Євгенія Гордієнко, секретар Смолінської селищної ради, розповіла про історію облаштування міського пляжу і його розвиток як культурного громадського простору: “Ми провели анкетування разом з Програмою DOBRE та з’ясували, що мешканці громади хочуть більше облаштованих місць для відпочинку. Ми відразу перейшли від слова до діла за підтримки небайдужих жителів, Спілки рибаків-любителів та фінансової допомоги депутата М.Полякова і облаштували міський пляж, на якому зараз відбувається ця подія. Численні толоки дали ось такий приємний результат! Спільними зусиллями зробимо наше селище кращим”. Її слоган “Разом ми сила – разом ми крила” зустрів шалені овації та підтримку серед глядачів, яких було більше 150!

Роман Тучков, місцевий підприємець та активіст, який підтримує громадські ініціативи та добрі справи в громаді, закликав жителів не бути байдужими та долучатися до культурних подій, толок і робити простір Смоліного кращим і комфортнішим: “Кожна наша ідея, яка народжується у нас в голові, може бути легко втілена в життя, особливо якщо ми об’єднаємося”.

Членкиня ГО “Смолінський актив” Лілія Киркач поділилася думками щодо створення парку у громаді: “Цей громадський простір має стати культурним простором. Ми маємо сміливі мрії про набережну як місце для виставок, фотовиставок та інших арт-подій. Ми виношуємо мрію про міський парк”.

Завершили марафон місцевих ініціатив Андрій Сільченко (гість зі Жмеринки, експерт спілки «Громадських ініціатив України», який чотири дні поспіль допомагав громадам-партнерам DOBRE на Кіровоградщині посилювати ініціативні групи та громадські організації, налагоджувати діалог громада-влада-бізнес. Він поділився своїм секретом успіху – як гуртувати людей навколо ідей і як не втрачати запалу та натхнення) та Марина Матковська, членкиня Громадської організації молодих освітян “ДієVO”, яка розповіла про свій досвід реалізації освітніх, безпекових та культурних проектів у Маловисківській громаді.

Організатори та партнери  заходу переконані, що перша мистецька подія стане початком доброї традиції арт-вечорів у Смолінській громаді і поштовхом до розвитку мистецької платформи «Смолінські крила».

Фоторепортаж Frame Studio Кропивницький.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here