ЧИ ПОСАДЯТЬ ДО В’ЯЗНИЦІ МЕРА СВІТЛОВОДСЬКА?

0
863
views

Міському голові Світловодська Валентину Козярчуку оголосили підозру у рейдерстві і службовому підробленні.

Як повідомили правоохоронці та органи прокуратури, очільника Світловодська підозрюють у спробі протиправного заволодіння у змові з групою осіб державною часткою вартістю 3,8 млн грн у статутному капіталі спільного підприємства «Світловодськпобут», шляхом передачі його частки з комунальної власності у приватну. Йдеться про службове підроблення протоколу загальних зборів учасників. Зокрема, вказаним протоколом було незаконно виключено міську раду з переліку учасників та позбавлено її зазначеної частки, яка, в свою чергу, необґрунтовано відійшла у власність фізичної особи.

Державний реєстратор у липні цього року за заявою керівника підприємства всупереч вимог Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» під виглядом виправлення неіснуючої (наявність у міської ради 50% частки у статутному капіталі підприємства не є технічною помилкою) технічної помилки вніс зміни до відомостей про розмір статутного капіталу, часток у ньому, складу учасників без визначених Законом підстав та за відсутності необхідних документів. Тож ще у серпні цього року до реєстраційних даних підприємства внесли зміни, і одноосібним власником установи став житель Полтавської області Олександр Яременко. До цього половина статутного капіталу підприємства належала Світловодській міській раді.  Ця частка складається із п’яти цілісних майнових комплексів котелень, транспортних засобів, іншого обладнання. Згідно з експертним висновком ринкова вартість комплексів котелень – 45 мільйонів гривень.

А тим часом, доки скасувати реєстрацію власності «Світловодськпобуту» вимагала через суд Знам’янська місцева прокуратура, облдержадміністрація звернулася до обласної прокуратури, управління СБУ в області, поліції області через ймовірний зрив опалювального сезону у Світловодську. Адже СП ТОВ «Світловодськпобут», яке є єдиним теплопостачальним підприємством у Світловодську, досі не отримало номінації на газ від НАК «Нафтогаз-Україна» (для цього підприємство повинно сплатити «Нафтогазу» 22,6 мільйона гривень), відсутній договір реструктуризації заборгованості за спожитий газ (а це близько 70 мільйонів гривень).

Зараз Валентину Козярчуку повідомлено про підозру за ч.3 ст.206-2 (протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації) та ч.2 ст.366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.

У поліції області уточнюють, за цими фактами інформацію внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 3 статті 365-2 Кримінального кодексу «Зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги», частиною 3 статті 206-2 «Протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації», частиною 2 статті 366 ККУ «Службове підроблення», частиною 4 статті 358 ККУ «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів».

Як повідомлялось раніше, завдяки скоординованим діям правоохоронних органів Кіровоградщини упереджено спробу протиправного заволодіння часткою Світловодської міської ради у статутному капіталі одного зі спільних підприємств у м. Світловодську. Зокрема, упереджено внесення державним реєстратором до державного реєстру даних про заміну керівника, зміну статутного капіталу, затвердження статуту в новій редакції стосовно вказаного спільного підприємства.

ДЕПУТАТУ СВІТЛОВОДСЬКОЇ МІСЬКРАДИ ВРУЧЕНО ПІДОЗРУ В ОТРИМАННІ ХАБАРА

Козярчуку загрожує покарання у вигляді позбавлення волі до 10 років із конфіскацією майна.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here