ТРАВНЯ ДЕНЬ ДЕВ’ЯТИЙ

0
589
views

А у нас знову День перемоги. В Україні до нього ставляться вже досить спокійно, виключаючи хіба що телеканал «Інтер». А Росія… Навіть у Радянському Союзі менш пафосно відзначали цей день. До речі, якщо хто не пам’ятає – до 1965 року День перемоги не відзначали зовсім, не було такого свята. Тож давайте і ми поміркуємо – чи правильний це привід святкувати, хоча б з точки зору релігії, моралі, совісті?

В Європі День перемоги відзначили лише один раз – у 1945 році. І все, продовжили жити далі. 8 травня в ЄС є Днем пам’яті і примирення, і там на думку нікому не спадає ходити парадами і пиячити на меморіальних комплексах.

Звідки взагалі взялося це «побєдобесіє»? (До речі, цей термін придумав російський православний священик Георгій Митрофанов, професор духовної академії в Санкт-Петербурзі). Чому в інших країнах не святкують перемогу над сусідами, розуміючи, що тим самим принижують інші народи? Ось уявіть, щоб Англія і Франція святкували перемоги один над одним. Тільки офіційно історики налічують 38 воєн між цими країнами. Що два тижні можна відзначати перемогу в якій-небудь Столітній війні або Тулузькому поході. Але не відзначають, вистачає такту і мудрості.

КІРОВОГРАДЩИНА ПРИЄДНАЛАСЬ ДО АКЦІЇ “ПЕРША ХВИЛИНА МИРУ”

 

Ймовірно, багато хто бачив фото або відео з машинами росіян з наклейками на зразок «На Берлін!», «1941-1945: Можемо повторити». Примітно, що часто такі наклейки можна бачити на автівках… німецького виробництва. Їхніх власників анітрохи не турбує, що, наприклад, «Фольксваген» створений за наказом Гітлера, проектував машину Фердинанд Порше, що не заважає патріотам їздити на автомобілях «Порше».

День перемоги – насправді хороший день, правильний. Ось тільки не треба доводити до істерики і маразму цей день пам’яті. Чули про акцію «Безсмертний полк»? Це коли 9 травня, в тому числі і в нашій країні, люди виходять на вулиці з фотографіями своїх дідів і прадідів, які полягли в тій війні чи померли після неї від ран. Але цього виявилося замало. Минулоріч у Калінінграді пройшла акція… «Кудлатий полк». Центральними вулицями міста провели кілька десятків собак з котушками з дротами, з санітарними сумками і з муляжами гранат – пам’ятаєте, як радянська армія собак використовувала на тій війні? Прив’язували до псів зв’язки гранат і відправляли під німецькі танки, так їх підривали. Куди ще заведе переможна фантазія наш сусідній «братерський» народ, сказати важко.

У нас потроху цей пам’ятний день втрачає непотрібний, помилковий пафос і надування щік. Хто хоче пам’ятати – просто прийде до пам’ятників у своєму місті чи селі. Хто хоче – той нап’ється, тому що у нас для багатьох День перемоги давно перетворився в день обіду – хороший привід хвацько закусити. Ну і, звичайно ж, це великий день для продавців квітів, не такий, як 8 Березня, але все ж.

Хтось буде ходити під червоними прапорами, хтось начепить георгіївську стрічку – заради бога, ваша справа. Але якщо у вас є знайомі в Німеччині, дізнайтеся, як вони ставляться до того, що у нас відбувається 9 травня. І подумайте, чому на наших вулицях їздять мільйони німецьких машин культових брендів, а ось «Ладу Калину» або «Ланос» на вулицях Берліна ви не побачите? Який спортивний одяг носить молодь? «Адідас» і «Пуму». У магазинах побутової техніки на перших позиціях «Бош», «Браун», «Ровента», «Лібхер», «Кайзер» і т.д. Половина класного одягу і взуття в наших магазинах – з Німеччини. У аптеках – безліч німецьких ліків. В магазинах косметики – парфумів, дезодорантів тощо.

І це ми їх перемогли?!

Геннадій РИБЧЕНКОВ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here