ДЕПУТАТИ ГАЙВОРОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ТА СМОЛІНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ ОТГ ЗВЕРНУЛИСЬ ДО ВЛАДИ ПО ЗАХИСТ

0
501
views

Таким чином дві громади Кіровоградщини долучились до Всеукраїнської Акції громад – членів Асоціації міст України #Поверніть_гроші_громадам, що має на меті захист інтересів громад у Держбюджеті-2020.  

В ОБЛАСТІ СТВОРЮЄТЬСЯ ЩЕ ОДНА ОТГ

Причиною для занепокоєння стало те, що у оприлюдненому 5 листопада на сайті Верховної Ради України поданий Урядом проект Державного бюджету на 2020 рік не враховує пропозиції АМУ та зменшує доходи місцевого самоврядування всупереч тому, що протягом останніх років значно збільшені повноваження та сфери відповідальності громад.

У тексті звернення зокрема йдеться:

«Поданий Урядом проект Державного бюджету на 2020 рік зменшує доходи місцевого самоврядування всупереч тому, що протягом останніх років значно збільшені повноваження та сфери відповідальності громад. Передбачений місцевим бюджетам ресурс не дозволить органам місцевого самоврядування виконувати власні та делеговані повноваження, унеможливить надання  послуг громадянам.

Для недопущення суттєвого обмеження доступу громадян України в медичному обслуговуванні, соціальному захисті та освіті, закликаємо Вас:

 1. В проекті Державного бюджету України на 2020 рік:
  • підтримати норму про зарахування частини акцизного податку на пальне до місцевих бюджетів;
  • встановити розмір освітньої субвенції на 2020 рік в обсязі 105 млрд грн, що врахує підвищення заробітної плати педагогічним працівникам, а також компенсацію з державного бюджету в розмірі 14,6 млрд грн на підвищення заробітної плати педагогічним працівникам дошкільної, позашкільної, професійно-технічної освіти, тренерів-викладачів дитячо-юнацьких спортивних шкіл;
  • спрямувати 20% коштів дорожньої субвенції до бюджетів міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад та передбачити формульний підхід щодо розподілу таких коштів між цими бюджетами;
  • забезпечити оплату з державного бюджету гарантованих державою пільг, зокрема, пільг на проїзд та послуги зв’язку;
  • передбачити на 2020 рік додаткову дотацію на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я у в обсязі не менше 20 млрд грн та її формульний розподіл між районними бюджетами, бюджетами ОТГ та міст обласного значення.
 2. Негайно перерахувати кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, передбаченої у Державному бюджеті на 2019 рік, та перехідних залишків з 2018 року».

Рішення сесії ви можете  знайти на офіційних сайтах громад та фейсбук сторінках:

Гайворонська міська рада https://www.facebook.com/HayvoronMiskrada/posts/2607901715960322

Смолінська селищна рада  https://www.facebook.com/smolinorada/posts/515564292369924

Валентина Остапчук

Кіровоградське РВ АМУ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here